Wpis z mikrobloga

@Bipolar-: A te dziwne lekarskie to pozamykają niedługo w cholerę, bo te uczelnie nie mogą się doczołgać do akredytacji. Chyba, że partia miernot leżąca plackiem przed ołtarzem weźmie się za zmiany prawne, do czego w sumie są zdolni.

https://www.rdc.pl/informacje/znamy-wyniki-kontroli-w-sprawie-kierunku-lekarskiego-na-uth-w-radomiu-jest-decyzja-pka-posluchaj/

Pytanie jak zdesperowanym trzeba być aby iść na uczelnie i studiować jednolite sześcioletnie studia gdy nie wiadomo czy za dwa lata kierunku nie zamkną. Lekarski to mimo wszystko dość elitarny kierunek bardzo
@Strahl: > Pytanie jak zdesperowanym trzeba być aby iść na uczelnie i studiować jednolite sześcioletnie studia gdy nie wiadomo czy za dwa lata kierunku nie zamkną.

@Strahl: Jestem pewien, że pisowcy na to nie pozwolą. Btw jestem na 99% pewien, że jeśli zamkną ci lekarski na twojej uczelni to masz na 100% zagwarantowane miejsce w jakiejś innej. Tych z Radomia mieli bodajże na WUM przepisywać gdyby się zamknęli.
@Bipolar-: Nie jestem pewien czy to takie proste, nawet dla pisowców. Tu by trzeba było zmienić całą ustawę o zawodzie lekarza i spowodowało by to masę syfu prawnego. A to w 100% zagwarantowane miejsce przy ograniczonych miejscach na klinikach to też nie jest taki pewnik, tam będzie się uskuteczniał mobbing^2 z racji braku miejsc i potrzeby odstrzału. Nie wpakujesz 160 studentów z rocznika na inna uczelnie od ręki. Chociaż w tym
@Ketoprofen: zawsze istnieja jeszcze izby lekarskie, moga po prostu przestac wydawac absolwentom PWZ. PiS moze sobie zalozyc wlasne izby i tworzyc znachorów made in Polin, nie wpłynie to na normalnych absolwentów lekarskiego. Gdzieś istnieje, albo musi istnieć granica absurdu. xd

Pamiętaj, że wszelkie CEMy też mają #!$%@? na prawo równie bardzo co PiS. Ale tak, ogółem bardzo fajna komedia.
@Bipolar-: nie znam tej sytuacji osobiście, ale słyszałam że UKSW miało zmianę dziekana w trakcie tej kontroli i ponoć z tego wynikały problemy, nowy dziekan te błędy ogarnął. Btw sama studiuję na stosunkowo młodej uczelni i ma to tyle plusow, że w życiu bym nie poszła na jakieś większe uczelnie gdzie panuje #!$%@? atmosfera, co zresztą mogłam zrobić bo dostałam się na wszystkie, na które składałam.
A te dziwne lekarskie to pozamykają niedługo w cholerę, bo te uczelnie nie mogą się doczołgać do akredytacji. Chyba, że partia miernot leżąca plackiem przed ołtarzem weźmie się za zmiany prawne, do czego w sumie są zdolni.


@Strahl: no i się wzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)