Wpis z mikrobloga

Do wczoraj byłem zagorzałym zwolennikiem budowy elektrowni atomowej w Polsce, ale teraz widzę jak głupi i naiwny byłem. Pis obsadziłby zarząd kuzynami sasina (tu jesteśmy), osobną spółkę powołaną do składowania odpadów - innymi krewnymi i znajomymi królika. Nikt na niczym by się nie znał, wszystko by stopniowo rdzewiało i przeciekało. Przyjechałaby zewnętrzna firma z Francji zrobić kontrolę, która wypadłaby negatywnie - to tvpis grzałby od rana do nocy o antypolskiej propagandzie UE. Lokalne władze donosiłyby o podejrzeniu wyziewów z bunkra na odpady - uciszanoby ich na wszystkie możliwe sposoby. W końcu odwaliłoby się coś poważniejszego, to byłby Czarnobyl v2 - nikt o niczym by nie wiedział, w telewizji aborcja czy homoseksualizm, alert RCB o silnych porywach wiatru zabezpiecz rzeczy, w gazecie p0lskiej "kogo boli siła polskiego atomu" i czerwona twarz Tuska na tle flagi Niemiec. Aż nie byłoby za późno i afery nie wywaliłoby na pół Europy i dosłownie wszyscy, włącznie z USA nie wjechałyby tu z sankcjami. Aczkolwiek nie jestem pewien czy i wtedy elekt0rat nie dałby się przekonać że wszystko jest ok i to ten zły Tusk i unia chcą dowalić polakom bo nas tak bardzo nie lubią.
#odra #ekologia #bekazpisu #postkomunistycznepanstwomafijne #atom #polityka
  • 14
@szynszyla2018: ucz się dla siebie, żeby wiedzieć jak zbudować dla swoich bliskich dom off-grid, a jak stworzysz alternator z magnesami neodymowymi i wolną energią to napisz mi instrukcję na pv ( ͡° ͜ʖ ͡°) a do państwówki nawet nie próbuj się dostać z tym rządem, bo się będziesz tylko wk.... wiem coś o tym
@salad_fingers: Urojenia wykopków jak zwykle w formie. Ty myślisz, że jakikolwiek partyjniak ma coś do powiedzenia w poważnej państwowej firmie? Oni są tam tylko po to, żeby siedzieć wydawać jakieś bardzo ogólne zarysy koncepcyjne i kase brać. Pod nimi firmą zarządzają normalni bezpartyjni specjaliści którzy to wszystko spinają
przede wszystkim pis nie bylby w stanie wybudowac elektrowni wiec zagrozenia by nie bylo. Pis nie umie sam zaprojektowac i dokonczyc zadnej inwestycji strategicznej.


@anttrza: Dla nich szczyt możliwości to wykopanie rowu od jednej sadzawki do drugiej.
@salad_fingers Właściwie to nigdy się w temacie Atomówki nie wypowiadałem ale takie same myśli miałem jak ktoś pisał o polskim atomie.
Z naszym polskim "a jakoś to będzie" to nie był dobry pomysł
@salad_fingers: głupi jesteś a te 250 plusujacych razem z tobą. EJ podlega ścisłym kontrolom międzynarodowym agencjom, składować odpady można tylko w wyznaczonych do tego miejscach i tylko w certyfikowanych ośrodkach.

Kontrole przeprowadzają inspektorzy z EWEA a nie kuzyni Sasina.

Działania związane z Odrą nijak się mają do zarządzania EJ