Wpis z mikrobloga

Siema. Od ostatniego jeżdżenia trochę się zmieniło i tutaj szybkie pytanie. 120 kg sadła i triban 540 na fabrycznych mavic aksium. Jeździć obserwować czy nie ma sensu męczyć tych kół? Ewentualnie czy da się kupić sensowne koła do tej wagi w normalnej cenie? Tak, tak wiem, schudnij grubasie - no właśnie chce tylko mtb mnie nudzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) #szosa
  • 6
@mmichal: szerokość opony ma wpływ na wytrzymałość obręczy? Właśnie opony i tak będę musiał zmienić to akurat by było.@kuraku: boje się, ze więcej będzie serwisowania niż jeżdżenia obserwowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gncide: w skrajnym momencie ważyłem ze 125 i przez cały czas użytkowania obecnego roweru, czyli od wiosny 2020 nic ponad standardowy serwis łożysk nie musiałem robić. Oczywiście jakieś wylajtowane koła pewnie będą wymagać ingerencji częściej, ale Aksium to jest chyba taka dość standardowa półka.
szerokość opony ma wpływ na wytrzymałość obręczy?


@gncide: tak, szersza ma mniejsze ciśnienie więc robi lepszą amortyzację i rozkłada uderzenie większy obszar i w czasie więc na obręcze dużo mniejsze siły działają