Wpis z mikrobloga

@peszek_leszek: w przypadku promieniowania to chyba już deczko za późno ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tym chodzi o to, żeby tarczycę nasycić "dobrym" jodem, zanim wystąpi promieniowanie. Jak tarczyca jest nasycona, to nie kumuluje tego "promieniotwórczego" jodu. I to nasycenie chwilę trwa, bo nie można #!$%@?ć za dużej dawki jodu, bo się traczyca zesra.

Tak ja to widzę, szary wykopek. Ekspert od promieniowania i medycyny ( ͡
@odczepciesie2: Picie już teraz płynu lugola dostępnego w sklepach mija się z celem. Płyn ma służyć ochronie tarczycy młodych organizmów przed promieniowaniem izotopów jodu, który rozprzestrzeniają się dłużej niż reszta izotopów, dlatego płyn powinien być spożywany po wybuchu/po awarii. Picie płynu na zapas to murowane problemy
z nadczynnością tarczycy. Mówię to ja, szary wykopek, po 5 latach studiów lekarskich.
@xiv7: Lol i kiedyś ktoś mówił że wykop tworzą ludzie świadomi. Takie artykuły są zmyślane dla kliknięć. Jak widzę źródło Gazeta, półki.pl albo inne onety to od razu wiem że artykuł zmyślony.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xiv7: Nabrales sie na bait, i jeszcze chwalisz sie tym w Internecie, zeby lepiej sie poczuc.
Martw sie o swoj stan umyslu.
@xiv7: niech zgadnę Polacy rzucili się do aptek oznacza w zeszłym miesiącu nikt nie pytał o płyn Lugola a w zeszłym tygodniu trzy osoby :D wzrost jest praktycznie nieskończony bo punktem odniesienia jest zero :p
Płyn ma służyć ochronie tarczycy młodych organizmów przed promieniowaniem izotopów jodu, który rozprzestrzeniają się dłużej niż reszta izotopów, dlatego płyn powinien być spożywany po wybuchu/po awarii.

@peszek_leszek: tylko po awarii te młode organizmy zdążą zaabsorbować jod radioaktywny. To jaki ma sens łykanie po awarii?

Ja tylko pytam bo się nie znam jak coś :)
Picie płynu na zapas to murowane problemy z nadczynnością tarczycy


@peszek_leszek: chyba że robisz to z głową czyli np pod nadzorem lekarza, który Ci powie kiedy zrobić przerwę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I żeby nie było, że ja namawiam do wykupowania tego z aptek, bo jestem całkowicie temu przeciwny. Dużo lepszym efektem będzie np odpowiednie odżywianie, np używane soli jodowanej zamiast "zwykłej".
@odczepciesie2: Ale jak już wspomniałam- izotopy jodu rozprzestrzeniają się wolniej, np. w Polsce pojawiły się dopiero 2-3 dni po awarii reaktorów. A większą krzywdę można zrobić dziecku przez podawanie właśnie płynu Lugola kiedy nie jest to potrzebne. Żaden lekarz w przypadku braku niedoborów nie zaleci zażywania płynu na wszelki wypadek. A jedzenie soli jodowanej- dobrze jest to robić, jednak nie uchroni to tarczycy przed promieniowaniem.
@xiv7: płyn Lugola nie jest przeznaczony do stosowania wewnętrznego, masz to napisane na każdym opakowaniu. Gnije z idiotów, którzy lykneli ruska propagandę za czasów PRLu, że mityczny płyn Lugola zablokuje im tarczycę a jeszcze większą z debili, którzy będą stosować to "profilaktycznie". Jodem naprawdę można zrobić sobie poważna krzywdę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xiv7: w tvpis musieli mówić coś na ten temat, bo mój Sąsiad pisior zaczął mi opowiadać, że musi go kupić jakby Putin elektrownie zbombardował