Wpis z mikrobloga

@zgreddo: niby tak ale nie do końca, jest wiele sklepów internetowych które sprzedają też na allegro i czasem potrafią mieć niższą cenę na allegro ze smartem niż bezpośrednio we własnym sklepie xD


@Loginconajmniej4znaki: większość tak ma, bo na Allegro walczysz ceną, w sklepie już niekoniecznie
większość tak ma, bo na Allegro walczysz ceną, w sklepie już niekonieczn


@cherrz: Sytuacja gdzie Allegro jest tańsze to już zdecydowana mniejszość i ten trend będzie się tylko pogłębiał przez przerzucanie kosztów Smarta na sprzedawców, kolejne windowanie prowizji i już budują sprzedaż na nadziei, że klient SMART nie kupi poza Allegro bo już zapłacił za abonament więc "musi się zwrócić" + klient leniwy nawet nie sprawdzi poza Allegro.
@cherrz: bez smarta nie ma taniej, bo allegro sztucznie zawyża prowizje od wysyłek niesmartowych żeby się sprzedawcom nie opłacało nie być w programie.

Wszystko masz w regulaminie i cenniku.

niby tak ale nie do końca, jest wiele sklepów internetowych które sprzedają też na allegro i czasem potrafią mieć niższą cenę na allegro


@Loginconajmniej4znaki: bo mają inny target klienta na sklepie niż na allegro. Idź do mediaexpert po ofertę z internetu
większość tak ma, bo na Allegro walczysz ceną, w sklepie już niekonieczn


@cherrz: Sytuacja gdzie Allegro jest tańsze to już zdecydowana mniejszość i ten trend będzie się tylko pogłębiał przez przerzucanie kosztów Smarta na sprzedawców, kolejne windowanie prowizji i już budują sprzedaż na nadziei, że klient SMART nie kupi poza Allegro bo już zapłacił za abonament więc "musi się zwrócić" + klient leniwy nawet nie sprawdzi poza Allegro.

@ImYourPastClaire: możliwe,
@cherrz: bez smarta nie ma taniej, bo allegro sztucznie zawyża prowizje od wysyłek niesmartowych żeby się sprzedawcom nie opłacało nie być w programie.


Wszystko masz w regulaminie i cenniku.

niby tak ale nie do końca, jest wiele sklepów internetowych które sprzedają też na allegro i czasem potrafią mieć niższą cenę na allegro

@Loginconajmniej4znaki: bo mają inny target klienta na sklepie niż na allegro. Idź do mediaexpert po ofertę z internetu
pokaż mi jak się różni prowizja od sprzedaży produktu ze smartem i bez smarta, bo przynajmniej rok temu jak jeszcze pracowałem w eCommerce nic takiego nie miało miejsca


@cherrz: miało i pleciesz bzdury.

i naucz się cytować bo robisz syf że się tego czytać nie da. Już widzę tą pracę w ecommerce, pewnie identyczna jakość xD
pokaż mi jak się różni prowizja od sprzedaży produktu ze smartem i bez smarta, bo przynajmniej rok temu jak jeszcze pracowałem w eCommerce nic takiego nie miało miejsca


@cherrz: miało i pleciesz bzdury.

i naucz się cytować bo robisz syf że się tego czytać nie da. Już widzę tą pracę w ecommerce, pewnie identyczna jakość xD

@zgreddo: nic się nie będę uczył, klikam cytuj i tyle, a to że tak
sprzedałeś w życiu na Allegro dwa skiny do CSa i stare buty starego na licytacji i będziesz znawcę udawał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cherrz: prowadzę trzy spółki handlujące na allegro w milionach sprzedaży rocznie każda. Do budy, prowizje masz w regulaminie i cenniku, już o tym pisałem głąbie.
sprzedałeś w życiu na Allegro dwa skiny do CSa i stare buty starego na licytacji i będziesz znawcę udawał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cherrz: prowadzę trzy spółki handlujące na allegro w milionach sprzedaży rocznie każda. Do budy, prowizje masz w regulaminie i cenniku, już o tym pisałem głąbie.

@zgreddo: przestać się ośmieszać, albo pokaż gdzie masz taki podpunkt, poza tym niezły z Ciebie zarządzacz jak nawet
wymyślasz jakieś prowizje, gdzie nic takiego nie ma miejsca


@cherrz: Dodali prowizje do ceny dostawy jeżeli nie jest ona w ramach SMART, czyli jak produkt kosztował 100zł + 15zł dostawa, to prowizja była liczona od 100zł, obecnie jest od 115zł.
Istnieje też fee za to, że klient w ogóle ze Smarta skorzystał od 0,99 do 6,99 PLN brutto w zależności od wartości zamówienia i typu transportu.
@ImYourPastClaire: no i to jest konkretna odpowiedz, jak jeszcze na Allegro sprzedawałem to nic takiego nie było, jedynie złotówka od dostawy, ale to i tak się opłacało nam mocno. Widać, że brak konkurencji i robią co chcą. Cały rynek ich. Amazon to wszedł chyba tylko dla zasady. Shopee zaraz się kończy wraz z kuponami.