Wpis z mikrobloga

Czy waszym zdaniem dłuższe kilkugodzinne wędrówki mogą być dobrym sposobem na schudnięcie bo czasem spotykam się z opinią że taki wysiłek jak chodzenie nie zaliczać do dziennej aktywności fizycznej. Robię sobie codziennie taki kilkugodzinny spacer i dochodzę już do takiego momentu że jestem cały spocony, szybko oddycham i dłonie mam tak spuchnięte że ciężko mi je zamknąć. Mam otyłość skrajną obecnie 145kg i na ten moment nie potrafie sobie wymyśleć innej aktywności. Może w przyszłości wpadnie jeszcze basen
#mikrokoksy #sport #odchudzanie
  • 29
@Vincent88: oczywiście że tak,

bo czasem spotykam się z opinią że taki wysiłek jak chodzenie nie zaliczać do dziennej aktywności fizycznej


jeżeli byś był przez lata przyzywczajony do takiej aktywności to wtedy faktycznie byś nie mógł tego zaliczać
@Vincent88: to jest bardzo dobra forma aktywności i pomaga schudnać. Basen rownież jak najbardziej zalecany. Może jeszcze rower. Nie szalej z innymi aktywnosciami przed schudnieciem do 100kg bo sobie krzywdę zrobisz.
@Vincent88: Jasne, że spacer to aktywność fizyczna. A na otyłość to trzeba i tak głównie cardio i to bardzo ostrożnie - jak zaczniesz biegać to sobie możesz krzywdę zrobić.
@Vincent88 To dla Ciebie najlepsza forma wysiłku (oprócz pływania). Twoje serce mogłoby nie wytrzymać nagłego intensywnego wysiłku, a bieganie zabiłoby stawy. Długotrwający umiarkowany wysiłek naprawdę czyni cuda, nie poddawaj się! ()