Wpis z mikrobloga

Z cyklu; Ciekawostki... Kamień głodu - zdjęcie jest z 2015 roku jednak ostatnie susze w Europie ponownie go uwidoczniły!( ͡º ͜ʖ͡º) „Kamienie głodu” znajdują się w niektórych czeskich i niemieckich rzekach. Kamienie te były używane do oznaczania rozpaczliwie niskich poziomów rzek, które przewidywały głód... Ten na zdjęciu znajduje się nad Łabą, pochodzi z 1616 roku i mówi: „Jeśli mnie zobaczysz, płacz”.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

Sprawdź też mój blog WWW firmowy SKLEP ZH oraz kanał na YT

#ciekawostkihistoryczne #historia #europa #susza #woda #rzeka #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #niemcy #kamienie
Zwiadowca_Historii - Z cyklu; Ciekawostki... Kamień głodu - zdjęcie jest z 2015 roku ...

źródło: comment_1660565754usjRGISUUymQ79jtsMWSpP.jpg

Pobierz
  • 30
@achillesgrek: w sumie to od nadchodzącego weekendu do końca września mam co tydzień jakieś wyjazdy na różnego rodzaju badania i zloty więc... wkrótce.
Do tego chłopak który pomaga mi z montażem pracuje nad ambitnym wywiadem z Powstańcem Warszawskim dla którego robiłem zbiórkę na odnowę muzeum. Będzie to jednak trochę wyższego poziomu produkcja niż dotychczasowe więc nie kładę nacisku na czas realizacji bo pośpiech nie służy.
Obserwuj jednak nasz FB i dołącz