Wpis z mikrobloga

Nadchodzi zmiana w taryfikatorze punktów karnych, zaczęli o tym trąbić wczoraj w #radio i jedna rzecz jest trochę nienormalna. Za jazdę autostradą pod prąd - 15pkt ( _).
Za takie coś powinni dożywotnio zabierać #prawojazdy, ktoś kto popełnia takie wykroczenia nie powinien jeździć nawet rowerem.
Do tego zastanawia mnie kara za korzystanie z telefonu, bo będzie imo za wysoka - 12pkt. Obecnie nowe samochody mają na wyposażeniu ekran dotykowy, obsługa niewiele różni się od telefonu. Wiadomo, ekran jest bardziej intuicyjny i ma mniej opcji od telefonu, ale jednak odciąga uwagę kierowcy od drogi.
#polskiedrogi #przemyslenia
  • 44
Do tego zastanawia mnie kara za korzystanie z telefonu, bo będzie imo za wysoka - 12pkt


@eltosteron: nadal za mało, żeby te małpy nauczyć jak połączyć telefon z autem przez bluetooth

A największy cringe mnie łapie jak widzę jakieś wypasione auto z tego lub zeszłego roku, a kierowca z telefonem przy uchu... Jakim cudem on się tego dorobił, a nie umie wcisnąć guzika, żeby sparować urządzenie i jeździć i rozmawiać jak
@eltosteron: A ja jestem zdania że jak coś się stanie na drodze i będziesz miał tylko jedną rękę na kołku to gówno zrobisz i będziesz polegał na elektronice w aucie(o ile istnieje)
@djtartini1: zapożyczone z Niemiec, stoją od niedawna w Polsce na wjazdach na autostrady. Nie wiem czy ekspresówki też, u siebie mam 2 autostrady ale żadnej ekspresówki. Wielkie dwumetrowe tablice których tylko ślepy nie zauważy.