Wpis z mikrobloga

Odświeżam temat Tzar'a, bo uważam że ta gierka to absolutne TOP starych RTS-ów.

Mirki, jaki jest wasz "typowy" mecz z kompem? Bo ja gram 1vs3, gdzie zarówno komp jak i ja jesteśmy Europejczykami. Jest to póki co poprzeczka, której nie jestem w stanie przekroczyć, tzn. grałem już mnóstwo meczy 1vs3 przeciwko różnym rasom i wszystkie je wygrywam, ale wyjątkiem jest gra przeciwko 3 Euro (przegrywam ~80% razy)

Jestem w stanie szybko zniszczyć jednego przeciwnika, ale pozostali dwaj już zaczynają wtedy robić lepsze jednostki (zwłaszcza Pikinierów), które sprawiają mi już większe problemy.

Macie jakieś rady jak najlepiej grać Europą?

Czy jedynym wyjściem jest obwarowanie miasta i wybijanie przeciwnika spod muru aż mu się skończy złoto? Imho to lamerska i nudna taktyka, która wykorzystuje słabość i brak inwencji AI kompa - gierka jest z 1999 roku.

#tzar #gry #rts #strategie #staregry #nostalgia #lata90
Pobierz Arboree - Odświeżam temat Tzar'a, bo uważam że ta gierka to absolutne TOP starych RTS...
źródło: comment_1660992030SDozFnuSwoWpDLsiIAGWVV.jpg
  • 53
Macie jakieś rady jak najlepiej grać Europą?

Czy jedynym wyjściem jest obwarowanie miasta i wybijanie przeciwnika spod muru aż mu się skończy złoto? Imho to lamerska i nudna taktyka, która wykorzystuje słabość i brak inwencji AI kompa - gierka jest z 1999 roku.


@Arboree: ja z bratem ciotecznym jak grałem, to zawsze szybko wysyłaliśmy łuczników w świat, żeby szukali złóż złota, a potem je szybko obwarowywaliśmy murami i wieżyczkami, żeby wieśniacy
@Arboree: Ja uwielbialem krowy byle tylko uzbierac 300 zarcia i cyk krowa, wycisnac z niej troche mleka i jak tylko dobije do 600 zarcia to zabijalem ja, zbieralem mieso i robilem kolejne 2, jak juz bylo 6-10 to pozniej samo sie toczylo. Budowalem kolejne 2-3 farmy i znowu z 10 krow i juz zostawialem w samopas, zarcia mialem zawsze w tysiacach. Pozniej jak brakowalo zlota na mapie to sprzedawalem zarcie na
@Arboree:

Macie jakieś rady jak najlepiej grać Europą?


- na początku zbuduj farmę, opracuj hodowlę i stwórz krowę. W gruncie rzeczy kompletnie nie płaca się budować pól, bo krowy dają dużo żywności z dojenie i uboju (zabij je, gdy osiągną "wagę" 600 żywności)
- spowolnij grę, aby efektywniej zarządzać imperum
- rekrutuj magów i osłaniaj ich jednostkami, bo AI jest zbugowane i zawsze za wszelką cenę atakuje magów
-AI jeszcze bardziej
@Vokun: dzięki za rady

Właśnie zagrałem sobie teraz, skupiając się na krowach i faktycznie to jest game changer. Dodałbym jeszcze że stale trzeba produkować wieśków, przynajmniej do pierwszego ataku wroga.

Jeszcze zauważyłem, że wekiernicy w zasadzie są bezużyteczni, dwa razy drożsi od piechura, a w kontakcie ze strzałami padają jak muchy. Lepiej dołożyć to złoto i wyprodukować rycerza, ewentualnie piechura, jeśli atakują nas piki.

Strzelcy też wydają się kiepscy tak naprawdę.