Wpis z mikrobloga

Przypadkowo wyświetliła mi się na FB jakaś niemiecka stronka popierająca brak limitu prędkości na niemieckich autostradach. Fajnie się czyta komentarze niemców w typowo polskim tonie, że u sąsiada trawa bardziej zielona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak widać wszędzie ludzie tacy sami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poniżej kilka przykładów komentarzy (tłumaczenie automatyczne):

Ostatnie dwa tygodnie spędziłem w Irlandii i południowej Anglii. Przejechałem tam przez Holandię, Belgię i Francję. Byłem bardzo zrelaksowany yo wracam do Niemiec, pierwsze co na autostradzie to silniki silników. Odległość mniejsza niż dwa metry. Argument, że ograniczenie prędkości nie doprowadziłoby do oszczędzania paliwa, jest tak skraj W innych krajach z ograniczeniami prędkości mój czołg mógłby jechać około 700km (inaczej 500km średnio). No to teraz "Gerne-speed kierowcy" mogą zacząć swoją gównianą burzę.

Nie było mnie przez 4 tygodnie w północnej Hiszpanii. To #!$%@? przyjemne... kierowcy są zrelaksowani i uprzejmi, jest bardzo wolno i nie ma pośpiechu. Każdy wciąż dociera do celu, nawet jeśli może. minutę później niemieccy kierowcy mogą się jeszcze wiele nauczyć...

Dziwne! Kolejne kraje mają już ograniczenia prędkości 130 lub 140 km/h. Tylko Niemcy jakoś się z tym zmagają.

Pro 130 - Przykład : Byliśmy (znowu) na wakacjach w Południowej Gallii. W drodze do domu - około 1100 km - z tempomatem na 132 bez problemu i bardzo luźna jazda. Potem nadeszła granica niemiecka i zajęło to całkiem dokładnie 5 min i utknęliśmy w pierwszym korku (bez oczywistego powodu). To się ciągnęło, aż wróciliśmy do domu.

Jakoś i jakimś cudem ta bananowa republika musi pozostać wyjątkowa na świecie.... Już się robi. Wkrótce wszystkie mosty będą brązowe, a infrastruktura zostanie złamana. Wtedy tempo do max 100km/h w kolejności. Jeśli myślisz, że musisz teraz sutenerwać, powinieneś przyjrzeć się realnemu światu, np. wokół A2, A43, i A45. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Jak miło dla tych, którzy myślą, że wszyscy są bezpośrednimi następcami Michaela Schumachera, a autostrada to tor treningowy.

Brak ograniczenia prędkości! Inne kraje nie są nauczycielami dla Niemiec! Darmowe przejazdy dla wszystkich! Jak ci się nie podoba to możesz prowadzić pociągiem!

Towar na tory. Żadnego ruchu ciężarówek z Flensburga do Bad Reichenhall. Ciężarówka na szyny Oszczędź trochę paliwa. Autostrada nie jest aż tak ruchliwa. I tak dalej.. Potem autostrada znowu jest 6 autostradą, a nie ruch do ograniczenia prędkości Na plac budowy drogi. To oszczędza paliwo i nerwy. I korzystać ze środowiska.


Ten jest mój ulubiony ( ͡° ͜ʖ ͡°) (w poście było napisane jedynie: "Najpiękniejszy znak w Niemczech"):

o, seksistowski post na tle ograniczenia prędkości, ciekawe! Absolutnie nie ma na to żadnego argumentu.


Ten w sumie też XD:

Ale niemiecki to teraz trudny język


#motoryzacja #samochody #polskiedrogi #prawojazdy #bmw #mercedes #audi
Pobierz trololo55 - Przypadkowo wyświetliła mi się na FB jakaś niemiecka stronka popierająca ...
źródło: comment_16611585711tPQdmRi20ZYGR8JWGJmSI.jpg
  • 4
@trololo55: takie komentarze piszą dzbany, które cisną środkowym/lewym pasem 120, bo "prawy jest dla ciężarówek" i przerasta ich zmiana pasa. Przecież nikt im nie broni jechać te swoje 120, nikt ich nie pogania o ile nie blokują ruchu (oczywiście poza przypadkami ludzi z gwoździem we łbie, którzy poganiać muszą wszystkich i zawsze - tacy zdarzają są wszędzie).

A że to jest zwykłe #!$%@?, to tu jest dość ładnie wyjaśnione:
bidzej - @trololo55: takie komentarze piszą dzbany, które cisną środkowym/lewym pasem...
Hans z za Odry wypowiada się i formułuje dokładnie takie same komentarze, jak nasz lokalny Mariuszek w przypadku innych kwestii w Polsce


@trololo55: NPCe wszędzie są takie same ¯\_(ツ)_/¯