Wpis z mikrobloga

W Warszawie rodzi się nowa świecka tradycja - gdy ktoś ma grunt w MPZP przeznaczony na usługi to dostaje pozwolenie na budowę z "lokalami zamieszkania zbiorowego xD" na wynajem. A za jakiś czas zrobi się ustawą furtkę, że w sumie to takie mieszkanie będzie można sprzedać i wszyscy poza urbanistami i mieszkańcami dzielnicy będą zadowoleni, a deweloper i jakiś urzędnik przzyklepujacy dodatkowo zarobieni ( )

Ps. Durne prawo w którym urzędnik nie może powiedzieć Paaanie spieprzaj mi z tym wnioskiem, bo to przecież mieszkania. Co pan ze mnie głupa robisz?

#nieruchomosci #inwestycje #pieniadze #budownictwo #urbanistyka #deweloperka
Pobierz L.....a - W Warszawie rodzi się nowa świecka tradycja - gdy ktoś ma grunt w MPZP prze...
źródło: comment_16611722267lGdy0X4uH8HCCeDq9ovZs.jpg
  • 10
@LittleOpa: u mnie w okolicy jest taka super inwestycja. Miasto 120 tys.
Deweloper kupuje dużą działkę pod zabudowę.
Miasto buduje bardzo duży parking po drugiej stronie drogi w celu obsługi niewielkiego cmentarza. Wycięto na tę potrzebę istniejący las.
Deweloper buduje osiedle domków - domki się sprzedają.
Pierwszy pas zabudowy na którym nic nie da się postawić, bo nie pozwalałoby na to utrzymanie odległości od granic działki - powstaje budynek usługowo mieszkalny
@augusto-mises: tak, wiem. Chociażby oddymianie dla budynków W. I co w związku z tym, nie są wg ciebie to pozory?

Dla mnie to i tak są pozory , robienie pralni lub jadalni, z których nikt nie będzie korzystał.