Wpis z mikrobloga

Dlaczego na wykopie jest takie przekłamanie odnośnie zarobków programistów? Już pomijając oczywisty trolling, ale tutaj ludzie spoza IT naprawdę wierzą, że wystarczy rok doświadczenia i dostajesz 15 koła DO ŁAPY.

Prawda jest taka, że poza Warszawą programiści zarabiają NETTO od 4 do 9k. W Warszawie może 20-30% więcej. Oczywiście, że są kozaki którzy pracują dla zagranicznego klienta i robią 30k+, ale to jest PROMIL.

#programista15k #programista25k #pracbaza #it #pracait #pracbaza #polska #warszawa #zarobki #korposwiat
Pobierz WykopekRoztropek69 - Dlaczego na wykopie jest takie przekłamanie odnośnie zarobków pr...
źródło: comment_1661512934y4RjqkEekjnMATZxyBJ5kq.jpg
  • 110
@WykopekRoztropek69: Jak masz 2 lata expa to obecnie możesz mieć spokojnie 15k. Tylko trzeba ograniać i szukać dobrej roboty. Ale fakt jest masa ułomków którzy i po 5 a czasami 10 zarabiają mniej niż 10k. Sam znam kilka takich osób. Ale to już problem z ich podejściem a nie z rynkiem pracy. Sam mam 2,5 lat expa i np. w tym mieisącu po 23 dniach pracy bede miał 15k na czysto
@WykopekRoztropek69:

Oczywiście, że są kozaki którzy pracują dla zagranicznego klienta

Błędne przekonanie, że
1. Trzeba być kozakiem aby pracować dla zagranicznych klientów
2. Zagraniczni klienci mają kod, jakiego świat nie widział (w pozytywnym znaczeniu)
3. Trzeba umieć angielski na poziomie księcia Williama

Racja, cześć osób pracuje dla polskich klientów takich jak na przykład lux med, gdzie senior wyciąga 10k max, ale to jakby nie było - na własne życzenie. W przeciągu
Ogólnie jestem zdania że właśnie w zagranicznych projektach jest kasa, dlatego należy szukać wyłącznie takich. Nie musi być bezpośrednio, może być polski zespół pracujący dla zagranicznego klienta. Dodatkowo mniejsze firmy są lepsze. Imho, korpo bardziej ruchają na kase, właśnie w hardych korpo masz seniorów ze stawką poniżej 10k xD
No i warto znać angielski, im lepiej znasz angielski tym większy masz wpływ na to co się dzieje do okoła Ciebie bo możesz
@CalibraTeam:
Ja #!$%@?.
Normalnie zakładasz konto na linkedin, robisz dobre CV.
Pisza do Ciebie rekruterki, przynajmniej 3 oferty w tygdoniu. I im mówisz. "Wylacznie zdanie, b2b od 150zł za godzine, w zalaczniku wysylam swoje CV", pozniej one do Ciebie dzwonia i sie dogadujecie. No i na rozmowe musisz sie przygotować, najlepiej z listy pytań dostępnych w necie odpowiednich dla twojego stacku.

Boże ciekawe ile devów żyje w takiej wyuczonej bezradnosci xD,
ja mam 7k netto i 8 lat doświadczenia w programowaniu, wcześniej duże korpo, obecnie mniejsza firma. Nikt, powtarzam NIKT nie zaproponował mi więcej na rękę a miałem wiele rozmów o pracę

@CalibraTeam: To coś widocznie robisz nie tak. Ostatnio robotę zmieniło moich 2 znajomych mających pomiędzy 2 a 3 lata doświadczenia. Oboje dostali kasę z przedziału 12-15k na rękę. W tym 1 znajomy to imo jest trochę poniżej średniej umiejętności jak