Wpis z mikrobloga

2194 + 1 = 2195

Tytuł: Wszystko za życie
Autor: Jon Krakauer
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: ★★★
ISBN: 9788378395638
Tłumacz: Magdalena Jakóbczyk-Rakowska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 192
21/52

Chris McCandless kończy renomowany college, a świat staje przed nim otworem. Ma szansę dostania się na wymarzone studia, a zamożni rodzice zapewnią mu świetny start w dorosłość. Chłopak, zaczytany w Tołstoju, postanawia jednak rozdać swoje oszczędności i puścić się w samotną podróż po Stanach Zjednoczonych, której ukoronowaniem będzie zmierzenie się z dziką przyrodą Alaski - w poszukiwaniu sensu życia.

Co za gniot. Może źle sobie wyobrażałem o czym jest ta książka, ale zachwycony filmem sięgnąłem po materiał źródłowy i jestem srodze zawiedziony. "Wszystko za życie" to bardziej rozbudowany artykuł próbujący przybliżyć co było przyczyną niecodziennej decyzji bohatera i co mogło pójść nie tak w podróży, która skończyła się tragicznie. Autor rzeczywiście wycisnął z materiału maksimum, ale nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Chris to w zasadzie zbuntowany nastolatek, których w historii było mnóstwo. Jego gap year co prawda się przedłużyło, ale nie służyło niczemu innemu tylko poznaniu innego życia. Myślałem, że chociaż bohater w swojej samotni będzie oddawał się przemyśleniom i spłodzi jakieś ciekawe myśli, ale jego dziennik sprowadza się do opisów co jadł danego dnia.

Poza tym w książce jest mnóstwo anegdot-zapychaczy o osobistych przygodach autora czy eskapadach innych amerykańskich wagabundów. Nic ciekawego.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
Dziadekmietek - 2194 + 1 = 2195

Tytuł: Wszystko za życie
Autor: Jon Krakauer
Gatunek...

źródło: comment_16620645858tiiLp9miT9ayLfj9liQBT.jpg

Pobierz
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.1 / 10) (8 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 232

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-07-10 - Użytkownik Katsukyun ocenił na: ★★★★★ (5.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-01-18 - Użytkownik SonoIo ocenił na: ★★★★★★