Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Kupiłem Nothing Phone [1]. Po prawie 5 latach posiadania OnePlus 6 nadszedł czas na zmianę. Nie dlatego, że OnePlus mulił, ale guzik od głośności się wyrobił, podobnie jak suwak stanu. Szwankował też mikrofon bo wszyscy narzekali, że fatalnie mnie słychać.

Nothing ma wszytko czego oczekiwałem czyli czysty android, obiecane lata wsparcia. Jeśli chodzi o zdjęcia są bardzo okej (po przesiadce z OP6), 120hz ekran. Wszystko działa płynnie. Dodatkowo ładowanie bezprzewodowe, no i elephant in the room czyli światełka "glyph"... Szczerze: dla mnie zarąbista rzecz użyteczna w dwóch sytuacjach, fajny gimmick we wszystkich innych. Pierwsza rzecz której używam, to flip to glyph. Odwracasz telefon, on się wycisza i dostajesz powiadomienia za pomocą światełek. W pracy przy biurku jak znalazł. Jest to też świetny "zaczynacz rozmowy"( ͡° ͜ʖ ͡°) Druga rzecz to doświetlenie zdjęć portretowych. Jest delikatne i bardziej rozmyte niż flash prosto w ryj.
Dodatkowa zaleta to bardzo przemyślany UI wszystko jest spójne z jednoczesnym stock android feel.

Wady: szkło po obu stronach bardzo mnie stresuje, a zerowa dostępność osłonek na rynku polskim sprawiła, że nigdy tak dokładnie nie śledziłem chińskiego kontenera z moim casem;) choć trzeba oddać, że producent przykleja cieniutką folię na ekran.
Przyzwyczajenia z OnePlus też robią swoje. Brak suwaka z boku ekranu i wkurzający sposób na włączanie latarki. No i ostatni zauważony fail: w czcionce od Nothing nie ma polskich znaków.

Ogólnie polecam.

#telefony #smartfon #android #technologia #nothing #nothingphone #oneplus
Pobierz zielonkagdansk - Kupiłem Nothing Phone [1]. Po prawie 5 latach posiadania OnePlus 6 n...
źródło: comment_1662190216CrdZ9YfdZZAf9EriRbC2uG.jpg
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@07zglosSie: generalnie same plusy. Serio.
System chodzi, aktualizacje co chwilę. Do zdjęć nie mam zastrzeżeń, choć fakt, że w tym zakresie nie mam też wielkich wymagań. Po ostatniej aktualizacji aktywacja flip to gliph jest fajniejsza, bo się ładniej światełka zapalają. Kupiłem sobie bezprzewodową ładowarkę do auta i bajka.

Z minusów: nie ma suwaka do wyciszania telefonu, co kochałem w OnePlus, nie umiem włączyć latarki przy wyłączonym ekranie, co było fajne w
@Jordas ej, po aktualizacji chodzi jeszcze lepiej.
pracuję sobie w biurze i mam tam taka ładowarkę bezprzewodową, więc super się sprawdza, plus na spotkaniach odwracam go ekranem do dołu (warto kupić od chinoli etui z takimi ząbkami na krawędziach, żeby nie porysować ekranu). Z wad: Messenger się wyłącza sam pomimo wszystkich badanych uprawnień. i nie wiem jak to ogarnąć. poza tym bajka. super zadowolony.
@zielonkagdansk: mam pytanie odnośnie samego systemu , wiem że to prawie czysty android ale nie znalazłem informacji czy można wyłączyć menu (szufladę) aplikacji, tak by wszystkie aplikacje były na "pulpitach"?