Wpis z mikrobloga

Jestem akurat na wakacjach na Gran Canarii i chcę wypożyczyć sobie samochód, kuszące są ceny elektryków, którym przy okazji chciałbym w końcu się przejechać. Jak wygląda sprawa z ładowaniem? Trzeba mieć jakieś appki? Może wypożyczalnia oferuje jakieś karty, a może poprostu mogę płacić zwykłą kartą debetową? Dzisiaj niestety wszystko zamknięte, więc już nie dowiem się prosto w wypożyczalni. Ktoś ma jakieś doświadczenia albo coś wie na ten temat?
#samochody #samochodyelektryczne #hiszpania
  • 5
@1N4148: Nigdy na Kanarach nie brałem elektryka, ale za to objeździłem wszystkie wyspy autami i serio nie wiem co trzeba robić by wyładować solidnego elektryka przy rozsądnej jeździe ( ͡° ͜ʖ ͡°) na Gran Canari zrobiłem max. 150km. Pełne kółko to 200km. Wg mnie to są stacje łądowania publiczne z opcją opłaty kartą tak jak w interiorze. Planujesz tak trasę by ładowanie zrobić w trakcie zwiedzania np.
@1N4148: zobacz sobie na apce abrp albo plugshare jakie ładowarki są na miejscu, klikając na ładowarkę masz info kto jest operatorem a od operatora dowiesz się jak płacić, są też pośrednicy typu plugsurfing, u których jedną apką/kartą zapłacisz za większość ładowarek, ale biorą 5-10% prowizji.

I tak jak @zdrajczyciel mówi, całą wyspę ogarniesz w zasięgu pełnego naładowania, także znajdż sobie jedynie ładowarkę blisko miejsca noclegowania i po prostu ładuj na niej
@zdrajczyciel @Stashqo dzięki, zdecydowałem się na elektryka i ładuję sobie na stacjach Endesa X, mają całkiem przyjemną apkę i nie jest po hiszpańsku :D Dziennie robimy po 150-200km, więc trochę akumulator schodzi. Co do samego samochodu to bajka, świetna decyzja to była, dynamiczne i tanie w ładowaniu, a droższy w wynajęciu był tylko o 4€ za dzień względem najtańszej miejskiej spaliny ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@1N4148: Mam dla Ciebie jednego tipa. Nie zostawiaj nawet 2 euro w widocznym miejscu w samochodzie i pilnuj dokumentów. Turystów na wybrzeżu i wyspach gola jak owce gangi zlodzieii / włamywaczy i doliniarze na plażach, w barach, dyskotekach itp. także zakładanie drogiego zegarka czy biżuterii nie jest najbardziej bezpieczne jeśli wybierasz się do nocnego klubu. Jeśli nie masz dokumentów paszport / dowód osobisty to ani Ryanair, ani Wizzair Cię nie zabierze