Wpis z mikrobloga

Coraz więcej osób pyta "czemu ludzie nie wyjdą na ulicę"? I myślę, że odpowiedź na to pytanie jest równie prosta, co smutna. Wszyscy wiedzą, że gówno to da. Obecna władza ma totalnie w dupie obywateli i ich protesty. Siedzą sobie w domach, odgradzają się kordonem policji. Doskonale wiedzą, że ci którzy wyszli na ulicę to i tak nie ich elektorat, bo ten ślepo i tępo wierzy propagandzie tvpis, że to wszystko przez putina, a jakby rządził Tusk to by było jeszcze gorzej.
A do nastrojów do protestu w skali, który mógłby coś zmienić obawiam się, że jeszcze trochę brakuje. Może w zimie się to zmieni. Chociaż obawiam się, że nie. Ludzie wrócą do palenia gównem, oponami, plastikiem. Kontrole SM ustaną, bo taki będzie ogólny prikaz, powietrze znowu będzie trzeba dokładnie żuć przy oddychaniu. I co się stanie? Nic się nie stanie. Trochę ludzi wyląduje w szpitalach z zaostrzeniami astmy / POChP, wielu z nich umrze, ale znowu - kogo w rządzie to obchodzi?
Strasznie się przyszłość tego kraju rysuje.
Najgorsze jest to, że przed tym jak pisiory przejęły władzę już było dobrze. Już pretendowaliśmy powoli standardami do Europy zachodniej. Coś takiego jak brak węgla było nie do wyobrażenia. Rozpieprzyli kraj w kilka lat. Smutno mi trochę z tego powodu :/
#pgg #gospodarka #wegiel #protest ##!$%@?
  • 13
@mbasasello: Nic sie nie zmieni, elektorat musi naturalnir wymrzec, ale to i tak niewiele da bo zaimplementuja nowe jednostki z tym samym w glowie.
Żymianie mocno chca te tereny dla siebie, wojna, covid i braki to najlepsze co wymyslili w geopolityce
"Już pretendowaliśmy powoli standardami do Europy zachodniej" Skisłem xD


@prze_GRYF Uważam, że niepotrzebnie skisłeś. Nie wiem ile masz lat i czy pamiętasz, od czego startowaliśmy. Lata 90-te. Wsyzstko szare, bure, zaśmiecone. Komunikacja publiczna sprzed 40 lat. Ogromne bezrobocie. Każdy wyjazd na zachód to był gigantyczny wydatek i szok kulturowy. Że może być czysto. Że może nie być śmieci na ulicach. Że pierwsza rzeczą, jaką rano robisz nie jest sprawdzenie, czy samochodu nie
@mbasasello A teraz się nie rozwija? Porównaj sobie wskaźniki takie jak PKB i PKB z uwzględnieniem PPP. Porównaj sobie płace. HDI wzrósł w tym okresie. Moi znajomi założyli firmy i jeżdżą nowymi samochodami w leasingu, ja nie wiem w jakim środowisku się obracasz ale na każdym kroku widzę zmianę na lepsze i nie, nie popieram PiSu, co możesz łatwo sprawdzić po moich wpisach, ale jak widzę że zarobki na poziomie 2800 netto
2022: 6500 brutto = 4700 netto
2015: 3900 brutto = 2800 netto
Mówimy o płacy średniej, a w tym roku przekracza ona już 6500 PLN miesięcznie (brutto).
Nie chce mi się podawać dziesiątek przykładów artykułów spożywczych, ale podam modne ostatnio paliwo :
Paliwo PB 95:
2022: 4700: 6,50 = 723 l - tyle zarabiając średnio kupisz teraz
2015: 2800: 4,90 = 571 l - tyle zarabiając średnio mogłeś kupić 7 lat temu
@Marek_Licyniusz_Krassus Na to nie mamy już wpływu. ON jest bardziej wrażliwy na zmiany geopolityczne z powodu wzrostu popytu na transport wielkogabarytowy i wojskowy który wzrósł po wybuchu wojny, a także akcje ewakuacyjne i pomoc humanitarną przeprowadzane autobusami i ciężarówkami - palącymi w dodatku znacznie więcej niż samochody osobowe. O ile benzyna to domena aut osobowych - jej cena jest więc bardziej stabilna, o tyle diesel to także tiry, autobusy i armia -