Wpis z mikrobloga

@xxwykopekxx: Nie dostałem powiadomienia że się odezwałeś.

Na jakim systemie to robiłeś?
Czy jest możliwość umieścić wszystkie mikro inwertery pod jednym panelem jak najbliżej wyłazu?
I czy rzeczywiście jest to dużo lepsze niż zwykły falownik?
@Qql3l3: Jeśli pozwolę to się wtrące ;)
1. APsystems oraz Hoymiles
2. Jak najbardziej, może nie wszystkie pod 1 panelem, ale tak żeby łatwo było je wymieniać
3. Zależy od dachu, jak jest mały i posiada zacienienia to mikro to dobry pomysł
@Generau_Solo: A powiedz mi czy oprócz microinverterów i paneli muszę jeszcze coś do tego kupić? Oczywiście prócz okablowania. Bo do APsystem widzę że są takie jakby „routery” i jedno takie dość spore urządzenie.
Hoymiles. Ogólnie ze względu na cenę nie polecam. U sąsiada kiedyś robiłem i 4 panele 560W które miał na szopie podpiąłem pod to gówno. Sprzedawcy zazwyczaj nie wspominają o tym, że do nadzoru potrzebujesz osobne urządzenie które kosztuje tyle co ten jeden mikroinwerter (sąsiad z tego nadzoru zrezygnował i do informacjo o tym czy pracuje czy nie zostaje tylko zielona lampka, i nie ma informacji ile wyprodukowało). Dodatkowo do podłączenia strony AC
@Qql3l3: możesz kupić tzn to ECU-C (jest tez ECU-r ale go nie znam) - będzie Ci umożliwiać podglac pracy paneli w tym urządzeniu oraz aplikacji. Nie musisz go kupować od razu, mikrofalowniki będą działać od razu po podpięciu zasilania.
Nie wiem o jakim innym urządzeniu piszesz
@Qql3l3: to jest ECU-C, robi to samo co te „rutery” + wiele innych rzeczy. Za pomocą tego możesz robić mini smart home (liczyć zużycie, zero export energii, otwierać przekaźnik gdy jest nadprodukcja, ogółem cuda)
@Qql3l3: Jak masz siłę i możliwości bawić się w takie rzeczy - spoko, warto kupić. (samo ECU-C Ci nie wystarczy, trzeba dokupić przekładniki, przekaźnik jeśli chcesz czymś sterować. Jak siedzisz w tych tematach to pewnie wiesz o co chodzi)

Jak chcesz tylko podglądać pracę paneli to ECU-R.
https://emea.apsystems.com/wp-content/uploads/2021/05/APsystems_flyer_ECU_2021_EN.pdf

Aczolwiek mówię, mikro powinno ruszyć bez ECU, później możesz dokupić.
@Qql3l3: w instrukcji ;) oba ecu je mają, zwykłe DTU w hoymilesach nie ma, tylko DTU-pro.
(wcześniej RS-485 lub RS485) – standard telekomunikacyjny opisujący sposób połączenia urządzeń (coś jak skrętka)