Wpis z mikrobloga

Pytanie o nieświadome sny. Jak długie je macie? Ja zauważyłem, że moje w większości składają się z jednego lub kilku krótkich motywów. Pomiędzy motywami potrafi całkowicie zmienić się otoczenie. To trochę tak, jakby przeskakiwać pomiędzy scenami, zupełnie zapominając co się działo wcześniej.

Zastanawiam się nad długością i formą nieświadomych snów, bo ciekawi mnie zależność pomiędzy ich długością i stabilnością, a zdolnością osiągania snów świadomych.

#swiadomesny
  • 4
@psiversum: jak rano wstaniesz to zamykaj albo nie otwieraj wogole oczu i próbuj sobie przypomnieć każdy wątek snu. Rób tak codziennie a będziesz miał lepsze świadome sny, do tego jak chcesz możesz prowadzić dziennik snów, też pomaga ale pierwsze to minimalnie. Ważne by nie sprawdzać przed tym teleofonu
@sirdarius64: To zupełnie nie jest odpowiedź na moje pytanie. Nie pytałem co mam robić, tylko pytałem o strukturę i formę snów nieświadomych u innych użytkowników.

Ja np. mam tak, że idę np. powiedzmy ulicą i spotykam kogoś. Trwa to krótką chwilę i niezauważalnie dla tego mnie we śnie, jestem już w parku. Następuje taka zmiana sceny jak we filmie. W parku np. rzucam do rzeki kamyki. Po chwili zmiana sceny i
@psiversum: Sny zbudowane są z takich krótkich wątków dlatego że sen jest niesamowicie plastyczny i sceny zmieniają się dość szybko na zasadzie swobodnych skojarzeń. Dla porównania jawa jest bardzo niezmienna.

W osiąganiu LD uważność jest ważna ale tak samo istotny jest zmysł krytycznego myślenia który umożliwia rozpoznawanie tzw. dreamsigns (wszystkie fantastyczne i niesamowite elementy snu które nie mogą zdarzyć się na jawie). Jeśli unoszę się w powietrzu to racjonalnym wytłumaczeniem jest