Wpis z mikrobloga

Nawet jakby zwiększyli próg do 4000kWh to i tak mało kto się zmieści w limicie.
Brak kasy na ogrzewania i energie w szkołach + powrót COVIDu i mamy wręcz gwarancje, że tę zimę dzieci i spora część dorosłych spędzi na zdalnym w domu.
Na końcu rząd stwierdzi, że Polacy nie wzięli do serca zalecenia o oszczędzaniu i dojebią nam jeszcze bardziej ¯\_(ツ)_/¯

#prad #energetyka #gospodarka #bekazpisu #polska #wegiel #inflacja #covid #zdalnenauczanie
DzieckoProboszcza - Nawet jakby zwiększyli próg do 4000kWh to i tak mało kto się zmie...

źródło: comment_1663263385hsOzSxE4lGZvOERl01CDtN.jpg

Pobierz
  • 21
Nawet jakby zwiększyli próg do 4000kWh to i tak mało kto się zmieści w limicie.


Bez jaj. Średnie zużycie w gospodarstwach domowych w miastach: ~1700kWh, a na wsiach ~2500kWh. To oficjalne statystyki. Średnio w PL gospodarstwo domowe zużywa 2000kWh i dlatego tyle przyjęli.
Ja nie mówię, że 2 MWH to dużo, to raczej bardzo skromne zużycie, ale mów, że: "mało kto się zmieści w limicie 4 MWh" xD
@Dziecko_Proboszcza: Tylko ze cena 40 gr w 2022 jest cena sztuczna, spowodowana zamrozeniem taryf dla klientow indywidualnych przez URE. Aby sprzedawcy mogli sprzedawac tak tanio (gdy sami kupuja na gieldzie duzo drozej), trzeba im placic rekompensaty z budzetu (czyli socjal za dodrukowane pieniadze). Gdyby odmrozic taryfy to juz w tej chwili klienci placiliby okolo 2 zlotych za kazda kWh. W tym momencie duza czesc spoleczenstwa domaga sie turbosocjalu w postaci utrzymania
@Dziecko_Proboszcza co Ty gadasz? Moje roczne zuzycie wyniosło 1400 kWh. Nie, nie siedzę przy świeczkach i nie piorę ciuchów w rzece. Dom 120 m, zmywarka na pokładzie a ostatnio też i klima do dogrzewania, ale to dopiero okaże się w kolejnym miesiacu. Ten ostatni skok to testowo odpalona terma do grzania 100 l wody w bojlerze. Pewnie z klimą nie zmieszczę się w tych 2000 kWh, ale nie wiem co trzeba robić,
krossmaker - @Dziecko_Proboszcza co Ty gadasz? Moje roczne zuzycie wyniosło 1400 kWh....

źródło: comment_1663302016sZ5Si8FakBV0K9VT9kP27y.jpg

Pobierz