Wpis z mikrobloga

Windows update uwalił mi dysk z partycją systemową zaszyfrowaną bitlockerem. Poszła aktualizacja, przy instalacji wywaliło BSODa z WHEA_UNRECOVERABLE_ERROR, przy ponownym rozruchu przywitał mnie windows boot manager z urżniętym /boot/bce i kodem 0xc00000e9.
Zrobiłem recovery USB, odpaliłem cmd, manage-bde odszyfrowuje dysk ale partycja pokazuje się jako RAW.
Ktoś wie jak to odkręcić? Chkdsk nie ruszy na partycji RAW, bootrec /scanos nie pokazuje nic z tego samego powodu.
Dysk SSD więc jakby padł to zakładam, że by go nawet nie było widać, nie mówiąc o odszyfrowaniu z cmd.
#windows #kiciochpyta #odzyskiwaniedanych
  • 9
@MicrosoftOffice: To dysk windowsowy (tam był OS postawiony), NTFS, zaszyfrowany w 100%. Wywaliło bsod przy aktualizacji, diskpart pokazuje prawidłowy rozmiar, manage-bde odblokowuje przez hasło i recovery key. Przy opalaniu naprawy z recovery usb normalnie go widzi i pyta o klucz odzyskiwania zanim ruszy dalej
@MicrosoftOffice: myślę jeszcze czy by na nim nie wyłączyć bitlockera po prostu przez manage-bde i wtedy nie spróbować odpalić naprawy jeszcze raz, do repair-bde musiałbym skombinować jakiś dysk przenośny bo nie rusza tylko z jednym dyskiem w argumentach
Edit - dla pewności jeszcze odpaliłem wmic diskdrive get status i zwraca OK dla wszystkich
@MicrosoftOffice: na danych mi niespecjalnie zależy bo nic tam nie było ważnego, to partycja tylko na system a sam laptop nie był odpalany od długiego czasu. Po prostu nie chce mi się stawiać systemu od nowa i próbuję jakoś to odkręcić żeby się obyło bez tego bo pewnie jakoś się da xD