Wpis z mikrobloga

Miałam dziś chwilę czasu, aby napisać na bloga post na temat nurtującego wszystkich pytania: co posadzić zamiast tui? Jakie są najlepsze rośliny na żywopłot?

Wiele osób regularnie pyta mnie o to w komentarzach, dlatego zebrałam wszystkie informacje w jeden artykuł. Przy okazji dementuję plotki: z jednej strony to fakt, że tuja jest trująca, ale dla nas i naszego otoczenia jest niegroźna.

Kolejne tematy na posty można proponować w komentarzach ()

Link:
https://www.dariakostaniak.com/blog

#chwalesie #ogrodnictwo #rosliny #ogrod #budujzwykopem
kjut_dziewczynka - Miałam dziś chwilę czasu, aby napisać na bloga post na temat nurtu...

źródło: comment_1663346315xues9BaXDL0DfVsaMe66yr.jpg

Pobierz
  • 40
@Fortis_ trzmieliny szczególnie niedługo będą piękne, bo jest kilka odmian które na jesień się wyjątkowo mocno na czerwono przebarwiają :3 A kłokoczki co ciekawe jeszcze na żywo nie widziałam, rzadki krzew w moich okolicach
@Gamgee zdjęć jest niedużo, bo używam tylko swoich, a nie wszystko mam sfotografowane. Ale będę nad tym pracować :3

Agrowloknina to przede wszystkim zbędny śmieć. Jej zadaniem jest ograniczyć rozwój chwastów, ale równie dobrze można to robić ściółką z kory. Do tego włóknina chroni przed chwastami tylko w początkowych latach, bo szybko zamienia się w porwaną szmatę. Po tym czasie zaczyna szkodzić roślinom, przysparza chorób systemowi korzeniowemu, ogranicza ich rozmnażanie wegetatywne. Chwasty