Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
@Wiskoler_double: u mnie na osiedlu taka sytuacja chłopak walną dziewczynę na pasach i zmarła. Ciało było mieć dalej bo ja odbiło. Chłopak ma wujka policjanta dostał sanki, jakąś karę finansową, godziny pracy społecznych i po ok roku miał spokój. Jego kuzyn jechał #!$%@? a że pracuje jako kierowca ciężarówki to wzięli mu prawko na b a na c zostawili. #!$%@?ł bym mu z chęcią ale dostałbym 10 za napaść. Kolejny rąk
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@GodALLU: Analogiczne kary dla każdego kto zatwierdził wszystkie idiotyczne i stwarzające zagrożenia elementy infrastruktury - typu zwyczajne pasy przez 2-3 pasmową drogę z limitem 90, posadzone krzaki zasłaniające drogę dla rowerów lecącą w poprzek, pasy bez świateł 100 metrów od pasów ze światłami na trojpasmówce i tak dalej.

Do tego anulowanie wszelakich immunitetów drogowych, rewizja każdego jednego znaku ograniczenia prędkości i terenu zabudowanego, wyposażenie radiowozów w sprzęt faktycznie mierzący prędkość auta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@GodALLU: ja bym jednak proponował zapewniać bezpieczeństwo na drogach nie poprzez kary a poprawną infrastrukturę. Mam tu na myśli: nieoświetlone przejścia, przejścia zasłonięte roślinnością/parkującymi, zbyt duża liczba znaków, ograniczona widoczność na skrzyżowaniach równorzędnych i skrzyżowania równorzędne w bezsensownych miejscach, złe wyprofilowanie dróg, wąskie pobocza i brak chodników. A można wymieniać.

Bo my w Polsce mamy w tej chwili trudniejszy egzamin niż reszta Europy i więcej wypadków. Niższy limit % niż reszta
dwie babcie rozmawiają przy pasach i nie planują przejść na drugą stronę i co wtedy? Przejedziesz obok nich, a za Tobą będzie jechał nadgorliwy policjant i 15 punktów dostaniesz. 2 takie przypadki i po prawku.


@Bazur: jak przyjmiesz mandat to tak. Jak odmówisz przyjęcia to sprawa pójdzie do sądu i umorzenie bo nie musisz ustępować babom stojącym przed przejściem. Musisz ustępować pieszym znajdującym się na przejściu lub NA NIE WCHODZĄCYM a
@GodALLU no tak, zapewne dla bezpieczeństwa w nocy ustawiają sie na wylotówkach, gdzie ruch jest prawie zerowy. To dla naszego dobra. Nowy taryfikator to nic innego jak skubanie polaka. Tylko najgorzej ucierpią ci, których nie stać na normalne auto tylko 20 letni ulep a dodatkowo taki ktoś otrzyma 1200zl mandatu bo na prostej szerokiej wylotówce ktos ustawił znak 40 a policjanci schowani za krzakami namierzyli pirata. Daj spokój. Nie w tym kraju.