Wpis z mikrobloga

Może zadam trochę wstydliwe i może trochę głupie pytanie, ale od dłuższego czasu mam zaparcia, no niby coś tam robię ale czasem muszę i z wysiłkiem. Jak się już zdarzy mi się wypróżnić to mam uczucie jakby nie do końca, tak jakby mi tam ten stolec stał i już nie chciał wyjść tak jakby był twardy. Macie też jakieś rady na zaparcia, jadłem zsiadłe mleko, jabłka, śliwki itp.

#srajzwykopem #zaparcia taguje też #ibs bo może to i też to jest.
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SoaoheviVenusss: jeżeli zaparcia pojawiły się w miarę nagle i nie było wczesniej problemu to nie jest normalne, idź do lekarza, bo w skrajnym przypadku może być to nawet nowotwór. Ale jak mówię, w skrajnym, dlatego idź się przebadaj dla spokojnej głowy.
@SoaoheviVenusss: Ja generalnie nie mam jakis mocnych, tydzien temu dostalem naglej biegunki ale juz przeszla, teraz miewam takie uczucie napiecia i dyskomfortu w dolnej czesci jelit, zalaywiam sie dobrze ale podobne objawy co Ty masz, na poniedzialek mam usg brzucha a dalej to zapewne zobaczymy
@SoaoheviVenusss: Jezeli chodzi o same zaparcia to u mnie w rodzinie od strony matki to byl dosc czesty objaw, babcia zmarla na raka jelita grubego ale to w wieku 91 choc objawy miala kilka lat wczesniej, mama niewielkie polipy na jelicie, wiec jezeli jestes od jakiejs strony obciazony genetyczynie to dobrze robic badania kontrolne no i dbac o diete