Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 70k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 20k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 2 lat oszczędzając.

Zarabiam około 2700 zł miesięcznie odkładam 1300zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 1 rok oszczędzania na wykończenie i w wieku 24 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów.

#nieruchomosci #budowadomu
#kredythipoteczny #cyberpunk2077
Pobierz Bartex16 - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 7...
źródło: comment_1663583168itYKvOm2Jzmodg2K7SK8Uq.jpg
  • 24
@Bartex16: A widzisz, a można to zrobić lepiej.

Ja np. nie pracuje i nie płacę podatków. Państwo mi daje na moje dzieci a mieszkanie (już nie tymczasowe) dostałem z mopsu. Z zasiłków zbierałem na wkład własny a potem nasz rząd zabierze tym wstrętnym krętaczom prywaciarzom co podnoszą ceny prądu i paliwa a mi da resztę na moje własne gniazdko w Legionowie. Więc da się oszczędzać nawet więcej niż Ty bez zmartwień
@Bartex16 To zmodyfikuj paste ( ͡º ͜ʖ͡º)
"Każdy ma jakąś działkę od rodziców oraz parę palet pustaków i tonę prętów na zbrojenia w piwnicy, wystarczy poszukać."
@Bartex16: mam ten sam projekt – udało mi się wybudować i wykończyć za 50k, z tym, że okna robiłem z poliwęglanu (ma lepsze właściwości termiczne niż podwójne szkło). Wykończenie bez rtv i agd oczywiście (meble ikea).
@Bartex16: moja mama buduje domek 35metrów drewniany, na zgłoszenie bo taniej. Naoglądała się oszustów z youtube że wybuduje dom za 25kXD

Na chwilę obecną 200k pękło, a jeszcze w środku do zrobienia podłogi, ściany, no i umeblować i w sumie to tyle, myślę że jeszcze z 60k pęknie lekko, bo łazienka, kuchenka itd trochę ich wyjdzie... mimo że małe to i tak...

Ona pracuje za granicą i robi to sobie za