Wpis z mikrobloga

Ku#wa szczyt bezczelności, maowiecki dzisiaj przysrywa się do krajów które mają rozwinięte odnawialne źródła energii o to, że sprzedaje swoją energię drożej tym państwom które nie mają tak rozwiniętego oze...
Ty socjaluchu, ostatnie 7 lat zrobiliście wszystko żeby zaorać oze w Polsce, a teraz masz czelność mieć pretensje do innych mądrzejszych od was rządów ze się rozwijały zamiast przepierd#lać kasę na kupowanie głosów od patusow i starych bab.

Tfu...

#energetyka #bekazpisu
  • 14
hój z tymi OZE. To niestabilne źródło energii owszem dobrze żeby były to może trochę mniej byśmy węgla zużywali


@gaarahokage: wiem o tym, nie jest to idealne źródło energii, jednak technologie są ciągle rozwijane i oze będą bardziej wydajne, ale głównie chodzi o te kilka-kilkanascie % do bilansu energetycznego które byśmy teraz mieli gdyby nie ich pier#olone rozdawnictwo i balanga za pieniądze podatników.

Masz może jakieś sztywne dane nt tego ile
@Heroina340: niektóry z tych co zamknęli nie miały złoża. Zobacz kwk Krupiński minimum do 2030 dawała by nam prawie 3 mln ton węgla. A te debile po prostu zamknęli-zasypali szyb. Zdewastowali. Nawet nie chcieli zgodzić się na sprzedaż tej kopalni jak ktoś kasę sam wykładał. Normalnie ludzie by ta kopalnie zostawili na ciężkie czasy. Ale nie pisowcy. W 2017 zamknęli tą kopalnię a w 2018 zwiększyli import węgla z Rosji do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Heroina340: chciałbym zauważyć że to nie tylko maowiecki się przysrywa do OZE, ale wskazuje na to wielu ekspertów w zakresie energetyki, Komisja Europejska i inni. Ale warto pisać populistyczne wpisy na mirko żeby dostać kilka plusów od podobnych sobie.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nie-tylko-morawiecki-krytykuje-norwegie-economist-zenujaco-czerpie-zyski-z-wojny/h2xwf26.amp

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/komisja-europejska-przedstawila-pomysly-na-obnizenie-cen-energii/k1yqfjv.amp
@spinel: chciałbym zauważyć że pisałem ten wpis pod wpływem chwili, gdy usłyszałem w radiu o tym co ten człowiek wygadywał. I w dupie mam jakieś plusy na portalu że śmiesznymi obrazkami.

Tak samo jak swego czasu pieprzył w stronę Norwegów że powinni bardziej dzielić się gazem z Europą, a w domyśle to tą biedniejszą częścią Europy, czyli nami.

Tu nie chodzi o samo OZE, tylko o ich upośledzone podejście do bezpieczeństwa