Wpis z mikrobloga

@baetky: tak ale teraz można naginać czym jest choroba zakaźna i czym jest klęska żywiołowa, można nawet nie wprowadzać stanu klęski a działalność i tak komuś zawiesić, albo postawić policje żeby pilnowała wejścia. Dlatego te przepisy powinno się sprostować bo ich wzajemne połączenie i płynne interpretacje mogą dowolnej osobie odebrać wolność lub dorobek życia
@baetky: Ten screen umieścił jakiś gość na Twitterze z hashatgu #babieslivesmatter . Stawiam, że to jakaś ruska propaganda ale nie wiem czemu ma służyć. Może to jakiś element nacisku albo straszenie ludzi. Ustawa w końcu nie wyglada najlepiej i działa to na wyobraźnie. Jak coś wywołuje emocje to należy się temu przyjrzeć. Sama o mało nie dałam się nabrać, ale potem sprawdziłam i ta ustawa jest rzeczywiście już od dawna.

Konfederacja
można nawet nie wprowadzać stanu klęski a działalność i tak komuś zawiesić


@ewolucja_myszowatych: niby gdzie tak pisze w ustawie?

Dlatego te przepisy powinno się sprostować


@ewolucja_myszowatych: A jakich nie powinno? Polskie prawo to gówno niesamowite, pisane na kolanie z masą dziur logicznych i furtek, zamierzonych i niezamierzonych.

płynne interpretacje mogą dowolnej osobie odebrać wolność lub dorobek życia


@ewolucja_myszowatych: Odebranie dorobku o którym mówi ta ustawa odbywa się w określonym
@rzuf22: inby to może nie ale zwrócić uwagę można. Odszkodowanie państwo wypłaci ci po latach i to na bazie własnych cenników gdzie realnie możesz być stratny x razy wiecej.

Oczywiście że 2 lata temu potrafili ludziom zamykać działalności bez ogłaszania stanu wyjatkowego, policja ochoczo temu wtórowała, przykładów jest mnóstwo w sieci. Warto zrobić cokolwiek by choć 10 osób zauważyło jak wyglądają ustawy w Polsce, a ta konkretnie wróciła i jest aktualizowana