Wpis z mikrobloga

Jak tak tylko tu zostawie, ze @nagly_atak_faszyzmu to paroweczka i kasuje wpisy, bo nie ma rigiczu

W tym

https://www.wykop.pl/wpis/67832107/chlop-dostal-mandat-za-to-ze-zaparkowal-pod-lidlem/

wpisie mu wytkneli, ze bylo pobrac darmowy bilet albo napisac maila i miec w dupie.

Ale sie zesrali niektorzy, ze danych i tak nie ma jak pozyskac, ze lamianie RODO (XD) i musi byc przestepstwo (XD^2)

Otoz nie. Kazdy moze dane z CEPIKU pozyskac. Legalnie i bez problemow. Przeklejam swoj komentarz

Wolam @Qql3l3 , bo do Niego to bylo. Myslalem ,ze zlosil, ale prawilna mordeczka.

nie ma takiej opcji, nie uzyska żadnych danych bez zgłoszenia popełnienia przestępstwa.


Zieeew.

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym każdymoże uzyskać dane z centralnej ewidencji pojazdów (CEP) oraz centralnej ewidencji kierowców (CEK). W tym celu należy złożyć wniosek, w którym wykażesz interes prawny i wnieść wymaganą opłatę.


ZRÓDŁO:

http://www.cepik.gov.pl/dla-obywateli/wniosek-o-dostep-do-cepik

Korzystalem kilka razy i zawsze dostawalem. Wykazanie interesu prawnego nie jest problemem zadnym. Szczegolnie, ze takie firmy skladaja setki takich wnioskow i bardzo dobrze wiedza jak je uargumentowac.

To tez dla wszystkich innych, ktorzy mysla, ze fima zainwestowala XXX tys konkretny parking a w skali kraju grube miliony i nie pomyslala o tym,ze te wezwania sa nic nie warte. No tak. Na pewno stazysta sie w korpo pomylil i jeden z drugim durny wykoek co pojechal do lidla i pobral darmowy bilecik ich teraz pozagina.

Wtedy instytucja udzielająca informacji narusza RODO.


Rozumiem, ze cale pietro prawnikow nie wie co to jest RODO. Tak?
I CEPIK sam dal ten formularz,zeby naruszac rodo, tak?

Tak bylo. Nie zmyslam.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dane z cepiku mozna pozsykac na kilka spoobow. Pomijam juz te watpliwe moralnie i legalnie.

Firmy "parkingowe" Twoje dane dostana w majestacie prawa. I uwazam osobiscie, ze bardzo dobrze. Wysla wezwanie, jedno drugie. Wniosek do esadu i elo.
Jak zloszysz sprzeciw to moze odpuszcza a moze nie. Ale im nie zalezy na tym, zeby Cie po sadach targac tylko,zebys wzial DARMOWY bilecik przy korzystaniu z NIESWOJEGO terenu. Jak pisali wyzej. Spokojnie taka oplate (bo to nie mandat jest) anulujac jak wyslesz potwierdznie, ze byles i przeprosiz.

#usuwajo
  • 7
@bigger: Nie, nie zgłosiłem. Zająłem się czymś innym i nie miałem czasu Ci odpisać. Powiem Ci że zaskoczyłeś mnie prostotą pozyskania czyiś danych. Znam kilka miejsc co wrzucają takie coś za szybę a po wyjeździe Cię zatrzymują i spisują.
@Qql3l3: Wiem, ze nie Ty tylko ta parówa dęta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiekszosc ludzi wlasnie o tym nie wiem. Opowiadaja jakies bzudry o RODO, ze takie cos mozna wyrzucic do kosza, bo prywatna firma nie pozyska takich danych.

A to jest bzdura.

Oczywiscie jak zlozysz wniosek o udostepnie danych, bo widziales w Maczku taka foke fajna w Oplu o numerach DW XXYYZZ i bys sie chcial
@bigger: no jestem mądrzejszy przyznaje. Ja tam zawsze po ten bilet bombelka wysyłam, ale jak jestem sam to jak ktoś wcześniej pisał, czasami wchodzę i wychodzę do sklepu i nie chce mi się iść po ten bilet. Tym bardziej że trza go z powrotem wrzucić za szybę, nie da się zatrzymać w kieszeni bo i tak nie ma tłumaczenia. Mało tego, kumpela pobrała bilet a postawiła samochód w miejscu nie do