Wpis z mikrobloga

@ziumbalapl: cala literatura s-f sie na tym opiera. Jest pewne fiction ale pozniej do tego dochodzi science, czasem calkiem na poziomie. Wiec zakladajac ze pod woda zyja jakies humanoidalne stworzenia, to tak nauka potrafi nam powiedziec ile maja melaniny w skorze. Podpowiem, niewiele. I na tym sie wywod Walsha pewnie opieral.
@ziumbalapl: z naukowego punktu widzenia, syrenka nie ma potrzeby miec melaniny w skorze, tyle w temacie syrenek i nauki.
Natomiast to ze czarna dziewczyna to problem jest chyba oczwisty. Problem debilnych akcji afirmacyjnych. Ale wiadomo komuch od lat tak robily. Wajda czy Kieslikowski za komuny mieli liste od oficera politycznego ze w filmie ma byc 3 odwolania do przyjazni polsko-radzieckiej i 4 cztery wspominki o przewodniej roli partii, bo jak nie
z naukowego punktu widzenia, syrenka nie ma potrzeby miec melaniny w skorze


@Dragimir: Potrzebne zrodlo - badania na syrenkach. Oczywiście temat Urszuli - kobiety z mackami ośmiornicy - wesolo olałeś moczem. Wiadomo - trupioniebieskofioletowa skóra, albo śpiewający krab to już nic, nic, to wszystko zgodne z nauką - potwierdzone info xD

Problem debilnych akcji afirmacyjnych


Jak to może być problem, skoro ma pozytywny wplyw na spoleczenstwo? xddd A, no tak, mniejszości
Pobierz
źródło: comment_16636988277IrrOeIapqlCzeHy09z5J5.jpg
@ziumbalapl: na patrz a ja myslalem ze filmy to ma byc rozrywka, a nie polityczna akcja "naprawiania" spoleczenstwa. Patrz, Kieslowskiemu i Wajdzie tez chcieli dodac takie watki naprawcze do ich filmow.

ps. Walsh co mowil o nauce i hybrydzie kobiety z osmiornica ze to dodales, czy kazdy aspekt tej bajki musimy rozpatrywac z punktu widzenia nauki. Wiec moze jednak sie wysil i odpowiedz na proste pytanie, czy stworzenie zyjace pod woda
na patrz a ja myslalem ze filmy to ma byc rozrywka, a nie polityczna akcja "naprawiania" spoleczenstwa.


@Dragimir: A w jaki sposób czarnoskóra aktorka psuje rozrywkę?

Wiec moze jednak sie wysil i odpowiedz na proste pytanie, czy stworzenie zyjace pod woda ma potrzebe miec duzo melaniny w skorze ?


Mam lepsze pytanie: czy w ogóle musi być ku temu powód? Skoro czepiasz się akurat tego, dlaczego nie czepiasz się chociażby kraba
Pobierz
źródło: comment_1663699757TwIbeOjtxveRmqo63lf40y.jpg
@ziumbalapl:

A w jaki sposób czarnoskóra aktorka psuje rozrywkę?

Rozrywke psuje oficer polityczny, ktory wplywa na niezaleznosci i integralnosci utworu artystycznego w imie swojej walki ideologicznej.

Mam lepsze pytanie: czy w ogóle musi być ku temu powód? Skoro czepiasz się akurat tego, dlaczego nie czepiasz się chociażby kraba z (ludzkimi w kontekscie animacji) zębami, czy kobiety z bladofioletową skórą i mackami? Ona również jest humanoidalna, więc dlaczego nie masz problemu z
Rozrywke psuje oficer polityczny, ktory wplywa na niezaleznosci i integralnosci utworu artystycznego w imie swojej walki ideologicznej.


@Dragimir: Mówisz o sobie? Ty chcesz czarnoskórą aktorkę odciąć od jakiejś roli w imię ideologii i za cholerę nie umiesz wytłumaczyć dlaczego, a Twoje jedyne tłumaczenie jest absurdalne z uwagi na to, że pobłażasz innym kwestiom - np. krabowi z zębami.

Ja stwierdzam jedynie ze, z naukowego punktu widzenia ma racje


Nie może mieć
Mówisz o sobie? Ty chcesz czarnoskórą aktorkę odciąć od jakiejś roli w imię ideologii i za cholerę nie umiesz wytłumaczyć dlaczego,a Twoje jedyne tłumaczenie jest absurdalne z uwagi na to, że pobłażasz innym kwestiom - np. krabowi z zębami.


@ziumbalapl: odwracasz kota ogonem. Czarna Syrenka to akcja afirmacyjna. Tak wiec nikt jej nie odcina od roli (no moze poza materialem zrodlowym). Zostala wybrana do tej roli tylko na podstawie jednej
odwracasz kota ogonem. Czarna Syrenka to akcja afirmacyjna


@Dragimir: I bardzo dobrze - udowodniłem, iż jest to korzystne, na co nie przytoczyłeś ani jednego kontrargumentu - więc to "argument" bez jakiejkolwiek wartości, bełkot.

Tak wiec nikt jej nie odcina od roli (no moze poza materialem zrodlowym)


Wersja Disneya rowniez nie jest wierna materialowi zrodlowemu - i co? Jajco, nic.

nie jest to wybitne aktorstwo.


Skąd ten pomysł? Widziałeś film, czy oceniłeś
I bardzo dobrze - udowodniłem, iż jest to korzystne, na co nie przytoczyłeś ani jednego kontrargumentu.


@ziumbalapl: ta korzysc ma swoje koszta. Te koszta to ingerencja w integralnosc dziela. Wiekszosc akcji afirmacyjnych jest do dupy. Zamiast wybrac najlepszego studenta/aktora/pracownika wybiera sie osobe wg pozamerytorycznych kryteriow.
Wiec bardzo dobrze twoim zdaniem, nie bardzo dobrze ogolnie.

Skąd ten pomysł? Widziałeś film, czy oceniłeś to na powstawie twarzy?

Ocenilem na podstawie za jej zatrudnieniem
ta korzysc ma swoje koszta. Te koszta to ingerencja w integralnosc dziela.


@Dragimir: Integralność była naruszona już wcześniej - powtarzam chyba trzeci raz

Ocenilem na podstawie za jej zatrudnieniem stal oficer politczny odpowiedzialny za akcje afirmacyjne w Disney


Gdzie wady tej decyzji? Tylko poproszę dane, czy coś.

Mialem, ale wersja Disneya weszla juz do kanonu kultury i fakt ze blondynki zrobili ruda sie przyjal. Podobnie jak Swiety Mikolaj coca-coli, SM tak
Gdzie wady tej decyzji? Tylko poproszę dane, czy coś.


@ziumbalapl: oficer polityczny ingerujacy w integralnosc dziela to nie sa wady ? To nie jest ingerencja aby zwiekszyc zyski, w koncu to jest cel wiekszosci firm, nie "naprawianie" spoleczenstwa. Wady od czasow PRLoskiego politbiura i jego ingerencji w filmy sa ciagle te same i niezmienne. I ty sie oburzasz za sugestie ze komunizm popierasz ?

No to się przyjmie inna wersja. Gdzie
oficer polityczny ingerujacy w integralnosc dziela to nie sa wady ?


@Dragimir: No nie - to tylko czarnoskóra aktorka na miejscu postaci, która niekoniecznie musi być biała. Czarnoskóra aktorka to wada? Może, tylko, że dla rasistów.

To nie jest ingerencja aby zwiekszyc zyski, w koncu to jest cel wiekszosci firm, nie "naprawianie" spoleczenstwa.


Dlaczego słowo "naprawianie" jest w cudzysłowie, kiedy to faktycznie ma pozytywne efekty? Przecież dostałeś ode mnie dane w