Wpis z mikrobloga

@moby22: To akurat norma z Filipin. Nie on pierwszy nie ostatni XD Dał się zrobić jak ostatni debil. Ciekawi mnie tylko jakim cudem się tak szybko dogadali płynnym angielskim, bo wiadomo jak to na Filipinach jest z ich sposobem konwersacji i jak Polacy gadają po angielskiemu. Także biorąc pod uwagę tych dwóch mówców i ich dane raczej nie spodziewałabym się filozoficznej konwersacji aczkolwiek winszuję że udało im się dojść do etapu
@moby22: Tak ale oni mają taką #!$%@?ą mentalność że oni choć cię rozumieją to potrafią pisać po ichszejszemu, np odpisując na angielskiego posta w grupie z zakazem używania innych języków niż angielski.

Ale to pisanie. A z wymową? Ja nie wiem czy tam jest tak idealnie, europejski a azjatycki akcent trochu się jednak różni, a ile oni mieli czasu na dogadanie się? No raczej nie wiele.
@SarahC: No ja na przestrzeni kilku lat parę razy rozmawiałem z ludźmi z Filipin i to zawsze była komunikacja na bardzo dobrym poziomie, jeśli chodzi o kwestie językowe (włączywszy wymowę i akcent). Ale to były interakcje biznesowe i też nie chodziło o taki biznes, o jakim opowiadał koleś ze screenshota OPki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@moby22: Mem jak mem, robiony na #!$%@?, a screenshot jest z gry swoją drogą AAA tego roku i poprzedniego, zgarnęła też licznę nagrody za muzykę w dodatku jest to typowa gatcha games służąca do wyssania kasy z portfela zainteresowanego. I jako że znam już rozliczenia to mogę powiedzieć że jako gracze #!$%@?śmy na nią ekstremalnie dużo pieniędzy nawet jak na ten biznes. Także nie wiem czym się zajmujesz ale ta gra
@Anesa: ja odmówiłbym bo śmierdzi to z daleka wałkiem już od szybkiego przejścia na Whatsapp, moja znajoma Filipinka zawsze powtarza że najczęściej laska wykształcona z dobrą pracą nie będzie chciała białego bo dla społeczeństwa biały bogaty a ona łatwa co leci na hajs nawet jak biały to będzie prawie bezdomny(coś jak u nas stereotypowe patrzenie Polka z czarnym). Te które lecą na białego to w chcą lepszego życia, lecą na hajs
@Anesa: Też miałem kiedyś dokładnie taką samą sytuację, ale nigdy nie pokazałem się na kamerce XD Laska od razu strzelała palcówkę na Skype'ie bodaj XD Też mnie straszyła moimi znajomymi, ale że nic tam nie było oraz nasza rozmowa była dość legitna to #!$%@? miałem.

Współczuję gościowi, bo jakby nie było dramatu na rynku świń to by nie wpadł na taki prosty scam (sam wtedy nie uciąłem dyskusji w zarodku, bo