Wpis z mikrobloga

Mieszkam sobie w nowym mieszkaniu. I mam takie nawiewniki okienne, z których non stop wieje. Jeszcze u nas nie grzeją, a jak już, to tylko na noc na 10% mocy. W domu pizgawica straszna. Nawiewy nie są w żaden fabryczny sposób zamykane. Moja dusza druciarza nakazala mi je zwyczajnie zalepić na okres jesienny, zanim nie odpalą ogrzewania, bo wieje z nich chłodem, jakby okno było caly czas uchylone. Naczytałem się, że to fatalny błąd i zaraz zagrzybię mieszkanie i w ogóle zaraz zapalenie płuc. Jakie jest wasze zdanie? Komfort powietrza się nie zmienił, temperatura wzrosła o 2 stopnie. W sypialni zostawiłem nawiew otwarty.
W ogóle dla mnie, rozwiązanie z tymi nawiewami to trochę pomysł z dupy.
#budownictwo #pytaniedoeksperta
Pobierz Krachu - Mieszkam sobie w nowym mieszkaniu. I mam takie nawiewniki okienne, z których...
źródło: comment_1663748186LB4plUflhwOcyYsSyLZr4M.jpg
  • 4
Mieszkam sobie w nowym mieszkaniu. I mam takie nawiewniki okienne, z których non stop wieje. Jeszcze u nas nie grzeją, a jak już, to tylko na noc na 10% mocy. W domu pizgawica straszna. Nawiewy nie są w żaden fabryczny sposób zamykane. Moja dusza druciarza nakazala mi je zwyczajnie zalepić na okres jesienny, zanim nie odpalą ogrzewania, bo wieje z nich chłodem, jakby okno było caly czas uchylone. Naczytałem się, że to
@Krachu: Podstawowe pytanie czy w mieszkaniu masz jakiś piecyk gazowy? Jak nie możesz zalepić na pewno wilgotność wzrośnie ale nic strasznego się nie stanie. Kontroluj wilgotność i wietrz mieszkanie. Ewentualnie wymień nawiewniki na takie gdzie można regulować stopień nawiewu.
@Krachu: Pomysłem z dupy jest robienie szczelnej komory z mieszkania bez cyrkulacji powietrza.

@jarek04: Rozumiem, że piec inny niż gazowy nie potrzebuje tlenu do spalania paliwa? Może takie mądrości zachowaj lepiej dla siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?