Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracodawca oferuje opłacenie kursu i jakiegoś certyfikatu basic PowerBi (ok. 100h nauki) + sam kurs w ramach godzin pracy. Jak myślicie, daje to jakąś przewagę w przypadku szukania nowej roboty czy raczej w takim czasie jedynie przerobimy podstawy? W ogłoszeniach widzę połączenie SQL+Python+PowerBi. Teraz robię jako excel monkey, brak twardych umiejek.
#pracbaza #korposwiat #businessintelligence #powerbi #analizadanych

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #632b7a4b9a4a773345e64c29
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 27
@Polinik: Nie wszystkie miary zrobisz tak, ze obrobisz dane w odpowiedni sposob i zaladujesz do modelu, to mega utopijne myslenie. Poza tym wiadomo jakie skutki przynosi zbyt duzo kalkulowanych kolumn. No i potem w momencie iteracji z biznesem - jakakolwiek mala zmiana, to co, powrot do SQL / Pythona i dorabianie nowej tabeli/widoku, zamiast po prostu szybka transformacja w PQ czy DAX - czysta wygoda

To chyba jest po prostu jakis
@Mathas: chyba że zaproponuje inny kierunek rozwoju w ramach struktur firmy. Da się wybrnąć.

I czasami kurs to dobra wola i gest, a także próba zatrzymania kogoś w firmie, kto jest dobry i bez wsparcia w rozwoju by odszedł w ciągu kilku miesięcy.
@Sad_poyato:
Też tak może być.
Chociaż PQ i DAX są też częścią Excela, więc jako wiedza i kompetencje posiadają też wartość poza kontekstem Power Bi.

@OP:
Ja jeszcze raz powtórzę: takie szkolenie to zajebista oferta, jakby mi zaproponowali to bym się nawet nie zastanawiał, tylko brał w ciemno.
Lojalka nie jest taka straszna bo:
a) obowiązuje tylko jeśli Ty się zwalniasz
b) jej wysokość jest proporcjonalna do okresu obowiązywania
c)
Ej ludzie, ale OP napisał że widział w ogłoszeniach o pracę połączenie PowerBI SQL i Pythona, a nie że kurs jest z tego XD


@chinski_pierozek: Tak, założyłem, że szuka i wspomina o ogłoszeniach w zakresie kursu.
Ciekawi mnie co mozna wpakowac w 100h kursu pod PBI


@peoplearestrange:
Może w miarę przekrojowo DAX, różne metody wizualizacji?
Albo zasady budowania modeli danych?

To dość rozległe dziedziny, można przelecieć po łebkach albo zagłębiać się mocno w szczegóły.
@Polinik: Z modelami raczej nie, bo to faktycznie rozlegly temat ale model buduje sie raczej w oparciu o to, jakie sa dane, musieliby miec kilka datasetow do tego (bo i tak wszystko dazyloby do star schemy)


, duzo roboty. Chyba ze teoretycznie xD. DAX mozliwe, choc na sqlbi masz podstawy daxa - 2h filmow, a potem mastering dax 15h i drugie tyle wlasnych cwiczen, a ogarniete sa tam wszystkie tematy, wiec
btw masz jakies fajne zrodlo na zaglebienie sie w temat polecic?


@peoplearestrange:
https://allegro.pl/oferta/power-bi-i-power-pivot-dla-excela-analiza-danych-10088977726

Wbrew tytułowi -- mało tam Power BI i Power Pivota, to książka głównie o tym jak budować modele danych w Power Pivocie.
Nawet rozbudowane formuły DAXowe nie są wyjaśniane -- autor zakłada, że czytelnik zna DAX.
Interfejsy i obsługa obu programów też nie są w ogóle wyjaśniane.

Książka praktycznie skupia się na tym, jak należy budować modele danych,