Wpis z mikrobloga

Wstępne dane spisu powszechnego dot. pustostanów wykazują, że jest ich 1,8mln z 15,2mln wszystkich lokali mieszkalnych na rynku. Dla perspektywy - 1.8mln lokali to więcej niż wybudowano od 2011 roku xD Najwięcej pustostanów jest w Małopolsce (14% wszystkich mieszkań)

https://wyborcza.biz/biznes/7,147758,28945308,nie-sprzedam-ani-nie-wynajme-dlaczego-mieszkania-stoja-puste.html

Kuwa czaicie? 12 procent wszystkich mieszkań w Polsce stoi pusta xD To jest abstrakcja w czasach, kiedy ludzie nie są w stanie pozwolić sobie na cztery kąty przez ceny z kosmosu

#mieszkanie #mieszkania #polska #wynajem #inwestycje #nieruchomosci
Reepo - Wstępne dane spisu powszechnego dot. pustostanów wykazują, że jest ich 1,8mln...

źródło: comment_1664193658HsnvB1SQuAFdrDxepy2DDg.jpg

Pobierz
  • 21
na dokładne dane przyjdzie pewnie poczekać, strasznie irytujące jest to publikowanie raz na ruski rok danych ze spisu,


@Reepo:
To jest jakiś dramat z tymi danymi. W banku danych GUSu zakładka "Mieszkania ogółem i wg statusu zamieszkania" ze spisu narodowego ma status "Kompletne" ale jak się wejdzie w konkretne miasto i chce sprawdzić ile jest niezamieszkanych to jest tylko napisane dane kiedys będą ¯\_(ツ)_/¯
Tak samo raport NBP za Q2 2022
@Reepo: dla mnie to nie jest nic dziwnego. Sam mam w rodzinie 2 wujków, którzy kupili mieszkania w 2005r oraz w 2013r i nikomu nie wynajmują bo się boją, że ktoś to zniszczy a nawet nigdy tam nie mieszkali i nie zamierzają. Traktują to jako lokatę na emeryturę i wychodzi na to, że to był dobry strzał. (chociaż uważam, że to i tak fart bo oni to zrobili, aby uciec z
Kuwa czaicie? 12 procent wszystkich mieszkań w Polsce stoi pusta xD To jest abstrakcja w czasach, kiedy ludzie nie są w stanie pozwolić sobie na cztery kąty przez ceny z kosmosu


@Reepo: Z jednej strony racja, z drugiej cholernie ważna jest lokalizacja oraz stan techniczny budynku... Dziadkowie mojego niebieskiego mają u siebie wolne pięterko, na którym moglibyśmy pewnie mieszkać i całkiem za darmo jakbyśmy chcieli, ale to bez sensu skoro pracujemy
@Reepo: w tych pustych nieruchomościach jest też mała kamienica po mojej babci która po jej śmierci przypadła na kilka osób. Jest w takim stanie że wymaga generalnego remontu, ale nikt go nie chce zrobić i tak sobie stoi. Zresztą nawet po remoncie byłby problem bo to zadupie skąd ludzie uciekają ¯\_(ツ)_/¯
Kuwa czaicie? 12 procent wszystkich mieszkań w Polsce stoi pusta xD


@Reepo: Ta, z czego większość tych pustych mieszkań stoi po jakichś wsiach w Polsce powiatowej, gdzie psy dupami szczekają.