Wpis z mikrobloga

2323 + 1 = 2324

Tytuł: Szepty zmarłych
Autor: Simon Beckett
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788380153905
Tłumacz: Sławomir Kędzierski
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 360
Trzecia z kolei książka z serii z Doktorem Davidem Hunterem.

Przede wszystkim mamy tutaj ogromną zmianę: poprzednie części odbywały się w UK, a ta ma miejsce w USA. Zmiana scenerii odebrała trochę uroku książce. Autor przyzwyczaił nas do chmurnej, deszczowej Wielkiej Brytanii, a tutaj w dostajemy ciepłe, parne Tennessee. Na początku trochę mi to przeszkadzało ale pod sam koniec stwierdziłam, że to w sumie drobnostka i nie ujmuje ona niczego samej książce.

Bardzo również spodobał mi się koncept Trupiej farmy tj. miejsca, gdzie antropolodzy sądowi mogą obserwować przebieg rozkładu zwłok, a co za tym lepiej go poznawać i polepszać swoje umiejętności. Co ciekawe miejsce to nie jest wymyślone przez autora. Istnieje podonych kilka w USA, a jedno z nich znajduje się w Knoxville, Tennessee. Właśnie ta trupia farma wspominana jest w książce.

Przenosiny do USA nie sprawiają, że książka jest "zamerykanizowana". Główny aktor to wciąż 100% Brytyjczyk, którego niechętnie witają śledczy ze Stanów. Ma on jednak wsparcie w postaci Toma Liebermana, który nalega na jego udział w śledztwie i w zasadzie jako jedyny w nie zaangażowany traktuje go poważnie. Sprawa, która początkowo wydaje się prosta zaczyna nabierać obrotu, którego nie spodziewał się nikt. Tempo akcji w książce nieustannie rośnie, a zakończenie wbija w fotel. Autor zręcznie wodzi nas za nos, podrzucając nam mylące poszlaki.

Jest to w moim odczuciu najlepsza jak na razie książka z całej serii. Ciężko mi powiedzieć dlaczego. Wszystko tutaj wydaje mi się składać w logiczną całość, nie czuję, że akcja jest przedłużana. Rozwiązanie nie jest przekombinowane, a raczej trafione w punkt. Gorąco polecam!

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1664223266YJm56g8e6268QNVBIVT6AY.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.8 / 10) (6 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-04-07 - Użytkownik Oo-oO ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-09-27 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 /