Wpis z mikrobloga

Szwajcarzy zagłosowali za podwyższeniem wieku emerytalnego i podatku VAT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio odrzucili wprowadzenie dochodu gwarantowanego. W komentarzu niżej fikołki p0laków, dlaczego Szwajcar może pracować dłużej, a polak od 50 rż musi już odpoczywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazpodludzi #patologiazmiasta #patologiazewsi
kezioezio - Szwajcarzy zagłosowali za podwyższeniem wieku emerytalnego i podatku VAT ...

źródło: comment_1664282573zy4vhhv20eKt6XuqnSUgg8.jpg

Pobierz
  • 19
@kezioezio: Co jest złego w podniesieniu wieku emerytalnego o zaledwie rok? Dlaczego to "beka z prawactwa"? Jak ktoś zapierd*** na magazynie to może i słabo, ale ludzie często w tym wieku mają jakieś ambicje i czasami są odsyłani na emeryturę ze względu na wiek. Przy niskim wieku emerytalnym ciężko też się zrekrutować 50 latkowi do nowej firmy.

No, ale faktycznie trzeba tu oddzielić pracę fizyczną od umysłowej, bo tutaj może być
akurat argument za emeryturą stazowa ma sens. Ktoś pracujący od 16 roku życia odłoży więcej niż ktoś zaczynający pracę po studiach


@elf_pszeniczny: No nie bardzo, bo ten ktoś po studiach (statystycznie) w max 5 - 10 lat przegoni całe nagromadzone "bogactwo" nieuka. Najczęściej jednak, o wiele szybciej niż 5 lat.
pracowałem miesiąc na taśmie


@Tajlosfit: ja zaraz po maturze, przed studiami, ale wytrzymałem 1,5 dnia xD Do tego doznałem szoku kulturowego, bo wcześniej nie miałem do czynienia z ludźmi z klasy ludowej, oprócz pani która sprzątała mieszkanie mojej babci. Całe życie myślałem, że to jakiś wyjątek, a ona była regułą :D