Wpis z mikrobloga

Przemówienie dowódcy pułku przed zmobilizowanymi żołnierzami. wraz z tłumaczeniem

- Nic nie wiem o rotacji. Tak jak wy, przyjechałem tu 3 dni temu. Zostałem zabrany z urlopu i wyznaczony na dowódcę pułku, którego nie sformowałem, widzę go po raz pierwszy. Pracuję z wami od podstaw. Nawet nie wiem, czy pojadę z wami na Ukrainę, 50/50.

Albo jadę z wami, albo was przekazuję. Nie wiem też, dokąd nas wyślą. Może pojadę z wami na Ukrainę, przekażę was tam i wrócę, nie wiem. Po was zostanie zrekrutowany kolejny pułk, właśnie tutaj. Będziecie tutaj do 30 października.

Szkolenie bojowe rozpoczyna się 1 października, ale tak naprawdę już dziś rozpoczęło się. 30-go odbędzie się podsumowanie, zostanie ogłoszone, że pułk jest gotowy i ruszyliśmy. A kiedy jedziemy, 30, 1 lub 2 - nie wiem. Ja też nie wiem, dokąd pojedziemy.


Nie wiem, co nam dostarczą. W przypadku wszystkich innych pytań dotyczących medycyny zostanie podjęta decyzja, kto nadaje się do służby. Jeśli są tacy, którzy mają przepukliny kręgosłupa

lub implanty czaszki, lekarz powiedział mi, że jest to kategoria „W”, czyli takie osoby są powoływane do wojska podczas mobilizacji. Więc nie mówcie mi, że nie możecie. Ja też nie mogę.

Mam też przepukliny kręgosłupa, problemy z kolanem, jestem półślepy, żyję tylko na tabletkach i środkach przeciwbólowych.


Źródło: https://twitter.com/dimailnitsky/status/1574831852002709545
#ukraina #rosja #ruskimir #wojna
Strelau - Przemówienie dowódcy pułku przed zmobilizowanymi żołnierzami. wraz z tłumac...
  • 36
@Strelau tam morale to juz chyba jeszcze nizej niz godnosc tego narodu xD


@Matiszka: tylko, że w ruskiej / sowieckiej armii nigdy nie było dobrego morale i to im nie przeszkadzało wojować. Jedyna nadzieja w tym, że czasy się zmieniły, ale już od czasów cara oni #!$%@? z armii jak się dało (25 lat służba xD), a za ZSRR przecież też służba w ich wojsku był jak wyrok - nieliczenie się
tam morale to juz chyba jeszcze nizej niz godnosc tego narodu xD


@Matiszka: oni właśnie mają wbrew pozorom wysokie morale. Mogą przeklinać, bluzgać swoich bezpośrednich dowódców, jęczeć na wojsko, sprzęt i warunki itp. ale dla putina, szojgu i mateczki rosji z radością ruszą na "kondomy" jak sami nazywają ukraińców bo "gdyby w Moskwie wiedzieli co tu się wyprawia.." xD To jest efekt prania mózgu od urodzenia. Tak samo było za stalina.
@FrasierCrane
Co do tego że przełamią opór Ukrainy sama masa ludzka nie byłbym aż taki pewny. Pamiętaj że ta masa ludzka musi jeść, pic i mieć czym strzelać i w co się ubrać. Idzie zima więc wypadałoby też mieć czym się ogrzać. Ruskim na potęgę brakuje wszytkich tych rzeczy. Przywołałes przykład 2 wojny światowej, ale wtedy ruskich zaopatrywali de facto Amerykanie, inaczej #!$%@? by z tego było. Teraz Amerykanów nie ma, jest
Pomijając granicę absurdu z tym kręgosłupem itd (niby jak oni mają dźwigać? Xd) to to jest raczej norma wszędzie - skąd ma facet wiedzieć gdzie ich skierują za miesiąc? Fakt że mogliby mu chociaż powiedzieć czy z nimi jedzie czy nie xd ale pewnie sami nie wiedzą, czekają ile się stawi, czy będzie komu uczyć jak go wyślą itd.
Nie myślicie chyba że jakby u nas nagle potrzebowali rezerwowych to by to
Śmiejecie się, co jest głupie, bo na wojnach zawsze idą do walki wszyscy, a nie tylko zawodowi, wysportowani i wytrenowani na maxa. Wojna to wojna, każde mięso się przyda. I to nie kwestia Rosji. Wszędzie tak jest gdzie zawodowych się nie wysyła.

Żeby kraj miał pewność, że wysyła samych komandosów, to by musiał nie wysyłać mężczyzn do rodzin i do zwykłej pracy, tylko cały czas 100% treningu i odsiewanie chorych w razie
Pomijając granicę absurdu z tym kręgosłupem itd (niby jak oni mają dźwigać? Xd) to to jest raczej norma wszędzie - skąd ma facet wiedzieć gdzie ich skierują za miesiąc? Fakt że mogliby mu chociaż powiedzieć czy z nimi jedzie czy nie xd ale pewnie sami nie wiedzą, czekają ile się stawi, czy będzie komu uczyć jak go wyślą itd.

Nie myślicie chyba że jakby u nas nagle potrzebowali rezerwowych to by to