Wpis z mikrobloga

Doszedłem do ciekawych wniosków i postanowilem sie nimi z Wami podzielić. Aktualna generacja konsol jest tym co sobie wyobrazałem za dzieciaka jako "granie w przyszłości". Całe życie grałem na PC(26lvl here), czesto high endowym, zaczynałem 100 gier miesięcznie i prawie żadnej nie umiałem skończyć ani się wciągnąć. Miałem krotkie epizody z PS3, PS4 ale wyglądało to podobnie-konsole szybko przestawaly byc uzywane i sie kurzyły. Potem z okazji covida xD kupiłem Xbox series S bez zadnych oczekiwań i cos we mnie kliknęło-wygoda, szybkie dzialanie, stand by, blyskawiczny loading, zawsze 60 klatek bez cudowania w opcjach i zastanawiania sie czy mi pojdzie czy juz czas na upgrade, granie na wielkim tv na kanapie, no i game pass. Przeszedlem kilkanascie gier na pełnej zajawce po czym dokupilem PS5 i ograłem kolejne swietne gry, wiele tych ze starej generacji ale w koncu w 60 klatkach i ekspresowymi loadingami. Teraz juz nie wyobrazam sobie powrotu do PC. Na padzie operuje mi sie świetnie, chociaż obsluga pada w strzelankach wymagala przejścia 2-3 FPS'ów. Teraz bez problemu pykam w multi COD, fortnite nawet z crossplay.
Wszystkie gry wyglądają super, sa rozwiniete technologicznie, płynne, szybkie, do gry wskakuje 5s po kliknieciu "włącz" na konsoli a to wszystko na wielkim ekranie z super wibrującym padem bezprzewodowym w rece-normalnie wizja przyszłości 12 letniego mnie. Future is now, czasami tego nie doceniamy (ʘʘ)
Oczywiście wpis nie ma na celu wywolania wojny konsolowcow vs pc, dzisiejsze high endowe PC dla ludzi preferujacych siedzenie przy biurku tez musi byc super doswiadczeniem. Gdybym potrzebował komputera tez np do pracy pewnie nadal wolałbym inwestowac w upgrade kompa niz konsole. Tym bardziej, ze na PC mozna ograc juz wiele swietnych gier ekskluzywnych.

#gry #ps5 #ps4 #xbox #pcmasterrace #oswiadczeniezdupy
  • 65
Na padzie operuje mi sie świetnie


@ratollo: gr8 b8 m8, taki 1/10 bo odpisałem. Horizon - wyrzucony razem z ps4 do kosza przez pada, ograny ze smakiem dwukrotnie na pc, god of war podobnie. rdr2 strasznie wymęczony bo bardzo się spodobał zyskał ogromnie na pc - 3 przejścia w 2 lata, w tym 100%.
Pad to wynalazek na zasadzie bo ma nie być myszki bo tak. Jakby dali grać w gry
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ratollo: mam high endowego pcta, podłączonego do tvka na HDMI 2.1, gram sobie w 4k 60fps+
Myszka i klawa bluetooth żeby wejść na steama i kliknąć Play, potem przez parę h można grać na padzie, oni tego nie sprawdzają :)
@Exxan: W tak biednym świecie, że ta platforma ma więcej gier od wszystkich konsol tej generacji z większą dywersyfikacją gatunków. Na PC mam gry z konsol + pierdyliard innych gatunków niedostępnych dla innych platform. NA PC jest pierdyliard akcesoriów, możliwość customizacji, mody bez polegania na twórcach gry, peryferia z lepszą kontrolą jakości od padów i mogę tak wymieniać dalej. Nie każdy jest kanapowym casualem pogrywającym w jakąś monotonną gierkę dla casuali
@ratollo: Dobrze że napisałeś "Oczywiście wpis nie ma na celu wywolania wojny konsolowcow vs pc" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo ja mam zupełnie na odwrót, swoją fascynacje konsolami zostawiłem dawno za sobą i skończyłem z konsolami na n64 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie chce mi się nawet pisać o zaletach PC. "wizja przyszłości 12 letniego mnie. Future is now" Fajnie że masz to
@Exxan: @Sergey14: @keton22: @MLGkunek:
Wtf, skad pomysł, ze gram tylko w gry typu cod, fife czy fortnite XD
W ogole beke mam z takich "wojen" platform do grania w gierki, takie posty czyta sie jak sprzeczke gimnazjalistów.

@Oomonatopeja:
No i spoko, niech kazdy używa technologii wedlug swoich potrzeb i preferencji. Czas plynie i jednak majac 26 lat mozna dokladnie powspominac jak gralo sie w gry nawet 12-13
Pad to wynalazek na zasadzie bo ma nie być myszki bo tak. Jakby dali grać w gry na ps5 na myszy i klawiaturze to może bym grał.


@keton22: XD

Pomijając już fakt, że są gry do których pad nadaje się zwyczajnie lepiej niż klawiatura i myszka, to ciekaw jestem jak sobie wyobrażasz granie klawiaturą i myszką na konsoli. Położysz sobie blat na kolanach i na to klawiaturę i myszkę? A może