Wpis z mikrobloga

163 360 - 500 = 162 860
Data donacji - 04.10.2022
Rodzaj donacji - krew pełna
Miejsce donacji - Norymberga
Grupa krwi - A Rh+
Prywatny licznik - 7500 ml

I cyk kolejna daweczka. Dla czepialskich: w DE pobierają 500 ml.

#barylkakrwi #niemcy

Wpis został dodany za pomocą tego skryptu.
Dodaj wpis | Regulamin | Wzór wpisu | Strona akcji
Pobierz
źródło: comment_1664896380rd3gr5ZxNrsob7sdezIwNo.jpg
  • 8
Mnie to ciekawi dlaczego w takim razie w PL pobiera się 450 :D a w Niemczech zdaje się płacą za donacje paręnaście? parędziesiąt Euro, ale mogę się mylić :)
dlaczego w takim razie w PL pobiera się 450


@Oo-oO: prawdopodobnie chodzi o standaryzację, w PRL był też donacje ~220ml

a w Niemczech zdaje się płacą za donacje paręnaście? parędziesiąt Euro, ale mogę się mylić :)


@Oo-oO: na pewno płacą za osocze, szukam aktualnej informacji o płaceniu za krew pełną ale jak dotąd nikt nie potwierdza
@KrwawyBot:

jakie benefity mają krwiodawcy w DE?


Właściwie to w porównaniu do PL bardzo ubogo. Nie ma zwolnienia z pracy ani żadnych tytułów honorowych dawców krwi itp, jedynie co którąś donacje można sobie zrobić darmową morfologię. Przed koroną był jeszcze bufet po donacji, teraz jest tylko bułka na wynos i woda plus mały upominek do wyboru typu sklep wszystko po 4 złote.
@eugeniusz_geniusz: ehh, może w końcu znajdę kogoś komu w Niemczech zapłacili za krew

przy każdej większej promocji krwiodawstwa znajdują się marudy w stylu: "polacy dostają wyroby czekoladopodobne zamiast $ jak w normalnym kraju" a ja dalej nie mogę znaleźć tego normalnego kraju gdzie płacą z krew (takie gdzie płacą za osocze znalazłem)