Wpis z mikrobloga

Media donoszą, że niedługo chess.com opublikuje 72-stronicowy (lol) raport o Niemannie.

https://www.wsj.com/articles/chess-cheating-hans-niemann-report-magnus-carlsen-11664911524

Ogólnie mają dowody, że cheatował ponad setkę razy m.in w turniejach o kasę czy grając przeciwko Nepo. Jednocześnie statystycznie jego progres OTB w wieku 11-19 jest nieporównywalny z żadnych innym zawodnikiem w historii, wliczając Fischera i Magnusa. Imo jest po dzieciaku i nawet mi go nie żal.

#szachy
Pobierz lkg1 - Media donoszą, że niedługo chess.com opublikuje 72-stronicowy (lol) raport o N...
źródło: comment_1664912752Ci8jlnxxgDGmR8yh6sRZUA.jpg
  • 12
@lkg1: Dopóki mu nie udowodnią oszukiwania OTB to imo nic mu się nie stanie zbytnio.

Zrobi kolejny wywiad, że był młody, problemy finansowe i "technicznie' nie skłamał w tamtym wywiadzie.

Najwyżej ominie go pare turniejów na zaproszenie w najbliższych latach.
@Logika_wykopu: ja jestem ciekawy, czego niektórzy się spodziewają jako tego niepodważalnego dowodu, że cheatował OTB? że faktycznie wyjmą mu kiedyś te memiczne już kulki z dupy? xD Mamy gościa, który cheatował jak #!$%@? grając z arcymistrzami i o kasę online. Do tego jego progres przy desce jest lepszy od absolutnych goatów, gdzie Magnus i Fischer byli cudownymi dziećmi, którymi cały świat szachowy się jarał już jako dwunastolatkami, a o Niemannie nikt
ja jestem ciekawy, czego niektórzy się spodziewają jako tego niepodważalnego dowodu, że cheatował OTB?


@lkg1: Bo jeśli tak było to trzeba go ukarać by nie mógł grać przez jakiś czas turniejów oficjalnych.

No i jest też szansa, że jest niewinny.

że faktycznie wyjmą mu kiedyś te memiczne już kulki z dupy


Powstanie wiarygodna, profesjonalna analiza statystyczna wykazująca, że oszukiwał.
Przecież Nakamura porównał jego performance z Caruaną z roku 2014 na Sinquefield Cup, kiedy to Caruana zmiażdżył wszystkich, w tym i Carlsena i wygrał turniej z wynikiem 8.5/10 i Caruana w żadnej partii, ale to w żadnej, w tym w meczu z Carlsenem, nie przekroczył nawet 90% dokładności według silnika, kiedy Hans to sobie lubi przekraczać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@devopsiarz: Te wcześniejsze głośniejsze doniesienia oparte o korelację między ruchami Hansa a silnikiem (którą sam zresztą tu wrzucałem jako 'niezbity dowód') jest jednak pełna dziur i tak naprawdę niczego nie dowodzi, ponieważ użyto w niej dziesiątki silników o różnej mocy i na dobrą sprawę jak sobie dobrze pokonfigurujesz to nawet gracz 1500 ELO może mieć 100% w każdej analizowanej grze.

Być może ktoś dokona rzetelnej analizy opartej o korelację z silnikami
@lkg1:
Oczywiście, że nikt nigdy nie znajdzie bezpośredniego, namacalnego dowodu. Zapewni to mieszanka sądowych starych dziadów z szachowymi starymi dziadami, zasiadającymi we władzach FIDE. Nawet jeśliby mu wyciągnęli ten elektroniczny korek z dupy to by mógł się tłumaczyć, że miał ale nie używał. Tak jak jedna Pani mówiła, że owszem miała telefon, używała ale, żeby zadzwonić do babci a nie oszukiwać.

Po drugie, stereotyp szachów jako gry dla gentlemanów, zaufania i
@r4do5:
Ten stereotyp u szachistów istnieje poza światem szachowym, szachiści i działacze(często byli szachiści i organizatorzy) dobrze wiedzą w jak patologicznym środowisku siedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Biznes się póki co kręcił, nie było żadnego oszusta co grał na poziomie 2700+. A teraz tego nie wiadomo i zrobił się smród. Problem w tym, że sam za bardzo nie wiem co można zawczasu zrobić by unikać takich sytuacji.