Wpis z mikrobloga

W Australii nawet śmietniki są do góry nogami ( ͜͡ʖ ͜。)

Niedawno wrzuciliśmy swój pierwszy post na #mamtegodosyc gdzie wspomnieliśmy, że od jakiegoś czasu podróżujemy po Świecie pracując zdalnie i szukając idealnego miejsca do życia (ʘʘ)

Aktualnie jesteśmy i pracujemy z hostelu w Sydney. Różnica czasu względem Polski to aktualnie 9h, co daje nam lekko w kość () Kolejną rzeczą, którą odczuwamy to poziom kosztów życia. Mówiąc krótko: jest drogo. Każdy kraj staramy się podsumować w filmie na Youtube. Niedługo wpadną na kanał materiały z Bangkoku, skąd właśnie przylecieliśmy i dodatkowy materiał jak wykorzystać 10h przesiadki w Singapurze.

Z ostatniego postu wylosowaliśmy 5 osób, którym wyślemy pocztówki z kraju kangurów - zawołamy w komentarzu ( ͡ ͜ʖ ͡)

Postaramy się tutaj wrzucać od czasu do czasu jakieś ciekawe historyjki, bo jest co opowiadać. Na ten moment tych, którzy jeszcze nie widzieli zapraszamy do obejrzenia odcinka ze Sri Lanki:
https://www.youtube.com/watch?v=S_bIMXYvnMw

A w niedzielę zaprosimy na kolejny materiał! W Australii jesteśmy jeszcze 2 tygodnie, gdzie będziemy pracowali między innymi z wielkiego kampera, którego wynajęliśmy za... darmo ( ͜͡ʖ ͡€) A po Australii, będziemy sprawdzali jak wygląda życie na Bali - powinno być znacznie taniej.

#australia #sydney #homeoffice #pracazdalna #pracazagranica #srilanka #bali #emigracja #digitalnomad #podroze #podrozujzwykopem
mikolajos - W Australii nawet śmietniki są do góry nogami ( ͜。 ͡ʖ ͜。)

Niedawno wrz...

źródło: comment_1664964226QTMNxvFQ6ubpsdi27W4mbL.jpg

Pobierz
  • 12
@yeloneck: w sumie to różnie u nas bywa.

Myślę, że nawet porównując z Europą Zachodnią jest drogo. Chodzi o takie pierwsze odczucie. W hostelu 90% osób było z Niemiec, Anglii, Holandii, czy USA i sami z siebie mówili, że jest tutaj drogo. Przykładowo 1,5 litra wody w 7eleven kosztuje co najmniej 3 AUD. Można dostać taniej, np. w Aldi za 0,79 AUD, ale wszędzie indziej to ceny rzędu 3-5 AUD. Piwo
@mikolajos: 0,79 AUD za wodę, gdzie za godzinę dostajesz przykładowo 30 to drogo? U nas masz ile, 16 netto/h a woda kosztuje 1,80. Piwo 12$, u nas 12 zł. Nie można mówić, że gdzieś jest drogo bez podawania wartości nabywczej pieniądza. Ja tam spędziłem 2,5 roku i mało gdzie znajdziesz tak wysoki poziom życia pracując w supermarkecie.