Wpis z mikrobloga

#rosja #ukraina #wojna #afryka
Prezydent Ugandy Yoweri Museveni zwolnił swojego syna ze stanowiska dowódcy sił lądowych po serii oświadczeń w mediach społecznościowych na temat możliwego ataku na sąsiednią Kenię.
„Zajęcie Nairobi zajmie mi i mojej armii nie więcej niż dwa tygodnie” – czytamy na Twitterze syna prezydenta z 3 października. [Inspiracja zajęciem Kijowa w 3 dni?]
Wcześniej syn prezydenta wielokrotnie dedykował Rosji emocjonalne posty i wspierał wojnę na Ukrainie.
„Atak na Rosję to atak na Afrykę!” - to jeden z jego tweetów
Pobierz
źródło: comment_1664990923DsWnC6m8iiSPIBWDX5CWXz.jpg
  • 12
Przecież ogłoszenie końca wojny i przegrana Rosji to ich wyrok śmierci.


@Mistrz_Motyl: Więc żeby ta przegrana była jeszcze bardziej widoczna ogłasza się przyłączenie do Rosji "na zawsze" terenów, których nie da się utrzymać militarnie i które Ukraina odbija dzień po dniu.
@JPRW: Putin wciąż liczy, że uda mu się z tego wybrnąć. Po prostu. Rzuci setki tysięcy ludzi, zmusi Europę do nacisków na UA. Może jebnie atomówką w Kijów itd itd Inaczej skończy w dole z wapnem a w łeb strzeli mu jego niedawny kumpel
@Mistrz_Motyl: Ja bym obstawiał Charków, a n8e Kijów, przebywa tam teraz chyba mniej niż 50% mieszkańców stanu przed wojną, blisko granicy, bomba dużo ludzi bybnie zabiła, ale w świat ooszłohy hasło, że ponad milionowe miasto zostało inicestwione czyli głównie ucierpiałabybinfrastuktóra bo większość mieszkańców już opuściła miasto. Tak samo jak Amerykanie nie zrzucili bomby od razu na Tokio, ale najpierw próbowali zszokować Japończyków i świat i rzucili na mniejsze miasta. Pozatym Putin