Wpis z mikrobloga

Albo mi się wydawało, albo znów czuję zapach gotowanego bigosu w sąsiedztwie.
Kilka dni temu otrzymałem pismo procesowe z niejawnej rozprawy, która odbyła się 13.09. Z tego co rozumiem, to biegły zaproponował nowy - X wariant przebiegu drogi koniecznej, który pokrywa się z planem zagospodarowania przestrzennego w gminie. Sąd wynagrodził biegłego kolejny raz, tym razem w kwocie ponad 2 tysiące złotych.
Taki widok mapki jest mocno uspokajający, dlatego postanowiliśmy z mecenasem, że siedzimy cicho.
Cicho napewno nie będzie u sąsiadów. Jeden ma mieć całe pole rozryte służebnością, a drugi ma wypisaną powierzchnię służebności na ponad 4000m kwadratowych XD. Jeśli sprawa oprze się na tym wariancie, to pozostanie mi wystarać się, aby kawałki służebności przebiegające przez moje pole oddać gminie, żeby nie #!$%@?ć się z ich utrzymaniem, oraz zapewnić sobie prawo przejazdu do wszystkich fragmentów mojego pola wraz z możliwością podziału i budowy.

Napisałem kilka pytań, jakie bym mógł zadać biegłemu, ale żadne z nich nie dotyczy w sumie mojej osoby, dlatego możemy sobie podywagować tutaj. Może pomożecie mi odgadnąć tok myślenia biegłego w czasie rysowania tej mapy:
1. Dlaczego biegły wyznaczył promienie skrętu przy zbiegu z ulicą Gajową i Olimpijską a nie zaprojektował promieni skrętu w punktach 119, 114 oraz 128 i 129? Wydaje się, że w punktach tych będzie zakręcić pojazdem ciężarowym równie trudno, co w ulice Gajową, czy Olimpijską.
2. Dlaczego biegłemu nie przeszkadza brak promieni skrętu na zakręcie drogi oznaczonej SG19 w punkcie 6999? Istniejąca tam droga została zatwierdzona i jest używana przez pojazdy ciężarowe.
3. Dlaczego biegły podczas poprzednich rozpraw zaznaczał konieczność utworzenia placu do zawracania o promieniu 15m na końcu ewentualnej drogi, a teraz nie wyznaczył ich na końcach dróg na działkach oznaczonych numerami 124/13 oraz 124/16?
Czy biegły zdaje sobie sprawę, że podobne promienie zjazdu nie są projektowane nigdzie w okolicy?
4. Dlaczego biegły oznaczył szereg działek symbolami Sg12, Sg13, SG14, SG15, SG16, SG19, skoro są to działki drogowe należące do gminy?
5. W jaki sposób służebność SG10, SG16 ma umożliwić dojazd do nieruchomości wnioskodawcy?
6. Dlaczego biegły w poprzednich wypowiedziach krytykował propozycję poprowadzenia drogi koniecznej wzdłuż granicy działki 126/1 przez działki 124/18, 124/17, 124/15, 124/14 argumentując to zbyt dużą ilością służebności, a teraz sam zaproponował drogę konieczną obejmującą 9 służebności?
7. Czy biegły uwzględnił jakikolwiek rachunek ekonomiczny wyznaczając drogę konieczną obejmującą powierzchnię 4586m (a uwzględniając pomyłkę biegłego w oznaczeniach i odejmując powierzchnię działek drogowych należących do gminy to wciąż 3084m)?
Dawajcie odpowiedzi w komentarzach :D
#sluzebnoscwolfika
whitewolfik - Albo mi się wydawało, albo znów czuję zapach gotowanego bigosu w sąsied...

źródło: comment_1665092837QqB4DpkpYmO3xpZVUwbmIB.jpg

Pobierz
  • 56
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@whitewolfik: To jest cały czas ten sam biegły? Nikt jeszcze nie wnioskował o jego wyłączenie?
Gość jest drogowcem, geodeta, urbanista?
Co do twoich pytań, pewnie skopiował parametry drogi z mpzp albo city skylines.
BTW Jak idzie budowa? Bo to, że dom się będzie nadawał do zamieszkania przed końcem tej sprawy to już chyba pewne.