Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mam wrażenie, że niektórzy nie rozumieją, gdzie młodzi mężczyźni widzą problem.

  Otóż problem nie leży w ćwiczeniach samych w sobie.

  Od siedmiu lat, konsekwentnie rok do roku zwiększana jest skala różnego rodzaju świadczeń finansowych, jakie człowiek musi uiszczać na rzecz państwa. Każdego roku płacę dziesiątki tysięcy złotych podatków, a kwoty te nieustannie rosną. PIT, ZUS, NFZ z którego i tak nikt kto szanuje swoje zdrowie nie będzie korzystał wyczekując miesiącami na wizytę specjalisty. Państwo rozdaje moje podatki wszystkim, tylko nie mi, nie mam dzieci, żony, kredytu, nie jestem górnikiem, księdzem, ani rolnikiem, ani emerytem, nie przysługuje mi prawo do pomocy społecznej.
  Umówmy się jednak, że pieniądze pieniędzmi, ale człowiek XXI w. jest istotą wygodną. Podatki raz są wyższe, a raz niższe, ale bądź co bądź nikt nie będzie za nie umierał. Płaci je też mimo wszystko większość społeczeństwa.

  Tutaj mamy do czynienia ze świadczeniem zupełnie innego rodzaju - przymusowym, groszowo płatnym, uciążliwym świadczeniem skierowanym tylko wobec jednej, jedynej grupy społeczeństwa, bez żadnych ale to żadnych form "zastępczych" dla grup których obowiązek tego świadczenia nie obejmuje. To nie jest coś obok czego można przejść do porządku dziennego, ani nie jest to zwykła podwyżka podatków - to jest demokratyczna agresja wobec mniejszościowej grupy społecznej, zrealizowana przy aplauzie korzystającej większości.

  Nie czuję się w tym momencie obywatelem kraju, a dojną krową służącą cudzym interesom i tak właśnie jestem traktowany.

  Drugą kwestią jest natomiast sam charakter tego poboru - tu nie chodzi o ćwiczenia "w błocie" same w sobie, a o fakt, że przez miesiąc o moim życiu będą decydować ludzie o mentalności sebixa, którzy w czasie gdy ja siedziałem i uczyłem się do egzaminów, odpuścili sobie wszelkie starania, poszli na ciepłą posadkę do wojska, a dziś, gdyby mieli pracować poza wojskiem nie zapłaciliby 20% tych podatków co ja. To jest upodlenie człowieka który jakkolwiek, o cokolwiek się w życiu starał.
  I tu jest problem - całe życie inwestujesz by nikt tobą nie pomiatał, po czym pomiata tobą solidarnie cały naród począwszy od skali makro (finansowej, świadczeniowej), a kończąc na skali mikro, twarzą w twarz. Nad tym nie da się przejść do porządku dziennego.

  #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  pokaż całość

  odpowiedzi (64)

 • avatar

  Patrzcie jaki fajny skwerek wybudowali na naszym osiedlu na Kuźnikach we Wrocławiu XD
  Kto wie, czemu to ma służyć?

  #architektura #budownictwo #patodeweloperka

  odpowiedzi (77)

 • odpowiedzi (17)