Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: 98% typowego polskiego remontu składa się z wiercenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Bo typowy polski remont odbywa się w blokach z wielkiej płyty, gdzie wywiercenie jednej dziury to godzina roboty i dwa stępione wiertła.
W Amerykańskich „kartonowcach” jak chcesz powiesić obrazek to bierzesz wkrętarkę, przyglądasz obrazek, w 5 sekund wkręcasz wkręta i masz obrazek, który będzie wisiał przez 20 lat.
A w Polsce? Pożyczasz trzydziestokilową wiertarkę, kupujesz pięć wierteł przeciwpancernych, idziesz do sklepu po czteropak harnasia, wyrzucasz żonę i dzieci z domu, pijesz jednego harnasia na rozgrzewkę, wymierzasz wszystkie otwory z dokładnością do 0,1mm, zakładasz wiertło i odpalasz udar. #!$%@? z siłą wodospadu zapierając się kijem od szczotki o przeciwległą ścianę, mija 5 minut a dziura głębsza o 5mm. Mija kolejne 10 minut i trafiłeś na #!$%@? zbrojenie - #!$%@? w dupę strzela wiertło, #!$%@? pijesz drugiego harnasia i mierzysz od nowa. Powtarzasz operacje, tym razem nie ma zbrojenia, po godzinie #!$%@? udało Ci się wywiercić 5cm dziury. Wkładasz kołek - luźny jak cholera. No tak, zajebista wielka płyta - żeby się wwiercić to trzeba poruszyć niebo i ziemię, ale jak już włożysz kołek to magicznym sposobem wykrusza on pół kilo betonu i trzeba jechać do liroja po większe. #!$%@?łeś się harnasiem, więc wsiadasz na rower i jedziesz. Wracasz, wkładasz kołek, wbijasz wkręta - zajebiście. Obrazek wisi. Trochę krzywo, ale już #!$%@? tam. Szkoda tylko, że trzeba szpachlować pół ściany, bo tynk (a właściwie to piasek zlepiony wodą) poodpadał.
No, jeszcze tylko 3 obrazki i fajrant. Ale najpierw po harnasie...

#remont #takaprawda #pasta #heheszki
  • 30
@TurboDynamo: wole mieć w swoim majątku nieruchomości. Pooglądaj stany obiektywnie. Namiot na plaży, osiedla kempingowe bo nie stać ich na własna nieruchomość. Stany to nie tylko american dream. To curewne rozwarstwienie społeczne gdzie nawet nam lata świetlne do nich. 15 milionów ludzi jak nie więcej bez ubezpieczenia zdrowotnego. No ja tam jestem polaczkiem i dobrze mi w mojej wielkiej płycie.
i chooj wielka płyta stoi 60 rok, a postoi jeszcze 150. Kartony w useej 15 lat lub do pierwszego huraganu.


@elmencho: Dziwne że jeszcze postoi 150 lat jak te bloki już czasem grożą zawaleniem a podczas huraganu też by były zniszczone