Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Skąd oni, do jasnej cholery, biorą swoje wysrywy?
Partia rządząca w zasadzie jest zdominowana przez rosyjskojęzycznych, prezydent — gada po rosyjsku, niedawno zaczął się uczyć ukraińskiego, nie mówiąc o Kulebie, Arestowiczu i wielu innych.
Opozycja w zasadzie tak samo, np.: mer Kijowa — Kliczko — w połowie Rosjanin, rosyjskojęzyczny.
Nie mówiąc np.: o tym, w jakim języku porozumiewają się żołnierze. Na filmikach częściej słychać rosyjski niż ukraiński.
Jak nic sytuacja podobna
@Jesper_Stromblad:

Mam nadzieje, że to wynika tylko z ignorancji i nieznajomości realiów regionu, a nie z jakichś głębszych powiązań.


Najlepsze jest to, że praktycznie tylko amerykańscy/zachodni libertarianie są tacy - Większość libertarian z Polski (i nie, nie mam na myśli Korwina, bo korwin to nawet obok libertarianizmu nie stał XD), krajów bałtyckich i ogólnie położonych terytorialnie bliżej rosji kompletnie jedzie po Kremlintarianach i ich wy*rywach

Ba, nawet Libertarianie z Rosji ich
Pobierz bart16 - @Jesper_Stromblad: 

 Mam nadzieje, że to wynika tylko z ignorancji i niezn...
źródło: comment_1665658783HA3ApUTXaM9a5qpNIextOT.jpg
@#!$%@?: tradycja izolacjonistyczna i anty-rządowość. rząd usa wspiera rząd ukraiński kosztem amerykańskiego podatnika.

zrozumiały jest wstręt dla popierania rządu rosyjskiego, ale zupełnie nie rozumiem popierania rządu ukraińskiego.
@prewenaza: no ok, może i Amerykanie mają prawo do wyje,bania na Ukraine, ale gdy LP usilnie rozpowszechnia kłamstwa byleby pasowało im do narracji, to jak dla mnie są skończeni.
Tak samo było z covidem - naturalnie rozumiem, że libertarianie nie popierają nakazów noszenia masek, nakazu szczepionek, ale gdy zaczęli rozpowszechniach ruskie fakenewsy bo pasowało im do tezy, to całkiem się odciąłem od amerykańskich wolnościowców
@#!$%@?: wszyscy mamy błędy poznawcze gdy chcemy udowodnić sobie i innym swoje przekonania. popatrz na wykop, na tag cringe^H^H^H^H^H^Hwojna. popatrz na informacje medialne o ukrainie sprzed wojny i po. autorzy tweeta, jak wszyscy aktywni uczestnicy tej medialno-militarnej szopki autorzy powoli zmierzają w stronę ekstremizmu stania daleko po jednej ze stron. tak to jest jak się myśli że trzeba wybrać mniejsze zło.

w tamtym wątku na twitterze największym cringem są ataki personalne na