Wpis z mikrobloga

1. Nazywasz się Sony i produkujesz konsole Playstation.
2. Wpadasz na pomysł, że podpiszesz umowę z Activision na produkcję eksluzywnego, dodatkowego contentu do Call of Duty - aby przyciągnąć do swojej platformy dodatkowych graczy.
3. Deal done, dzięki temu już od kilku lat klienci Twojej platformy dostają bonusy przy preorderach, wcześniejsze bety, ekskluzywne mody czy też dodatkowe itemy.
4. #!$%@? trochę tym działaniem swojego głównego konkurenta, Microsoft, który postanawia wykupić Activision za 70 miliardów dolarów.
5. Podczas rozmów z regulatorem, który ma wydać zgodę na zakup, stwierdź, że podobny deal w drugą stronę nie ma racji bytu i zagraża Twojej pozycji lidera na rynku - z racji, że wpłynie na wybór danej konsoli przez klienta (no shit, Sherlock!).
6. Żądaj, żeby Microsoft nie mógł produkować dodatkowego contentu dla swoich klientów ani używać Game Passa przy marketingu Call of Duty.

¯\_(ツ)_/¯


Zainteresowanych odsyłam do dokumentu z decyzją CMA w Phase 1, do którego odnoszę swój wpis - tutaj.

#xbox #xboxseriesx #xboxone #gry #callofduty #ps5 #ps4
Pobierz Poroniec - 1. Nazywasz się Sony i produkujesz konsole Playstation.
2. Wpadasz na pom...
źródło: comment_1665735590txFbpbX6xQRQ4BoqxAQd53.jpg
  • 54
zarzuca drugiej MOŻLIWOŚĆ działań takich, jakie ona prowadzi teraz


@Poroniec: To nijak nie jest ten sam kaliber. Gdyby Microsoft też sobie wykupił jakiś content na swoją platformę i Sony by się o to rzucało, to byłaby to faktycznie hipokryzja. Tymczasem Microsoft wykupuje całe studio z perspektywą kompletnego zabrania gier z platformy Sony. I tutaj ich uwagi są jak najbardziej uzasadnione.

Porównujesz ze sobą dwie rzeczy różnego kalibru i upierasz się, że
To co robi Micro przejmując pokolei wielkich wydawców i ich marek nie jest dobre dla nikogo


@Kiedys_Mialem_Fejm: Oni dalej uważają, że jak Microsoft zdominuje rynek to dalej będzie rozdawał gierki za 4 zł i tracił przy tym. Bo przecież Microsoft robi co robi z sympatii do graczy, a nie dlatego, że chce przebić Sony. XD

mówisz, że gry, które co roku wychodzą za 3 stówy w abonamencie za 4/5 dych to
@Poroniec: Sony z konia spadło z roszczeniami.

Ale dla mnie jako gracza, wyłączność Microsfotu na dzień dzisiejszy jest gorsza niż wyłączność Sony dlatego, że Microsoft nie produkuje gier. Jako posiadacz obu konsol, jest mi obojętne kto będzie miał exclusivy tylko ze Microsoft tylko kupuje i nie produkuje nic praktycznie a Sony przynajmniej wydaje to co zablokowało.

Może się to zmieni w przyszłości ale narazie z prężenia mięśni przez Microsoft nie wnika
@Ale_co_to: bo integracja zespołu w struktury, rekrutacja i produkcja gier trochę trwa. Nie zamierzam występować tutaj jako adwokat Microsoftu, ale oni pierwszych przejęć dokonali 4 lata temu i raczej nie było tam studiów AAA (poza Obsidian, które robiło TOW i Playground z Forzą Horizon).
to scenariusz, w którym COD zostaje multiplatformowy


@Poroniec: No a skąd wiesz, że tak będzie? Microsoft już część gier ze studiów które kupił ograniczył do swojej platformy (np. The Elder Scrolls). Jaką masz pewność, że za kilka lat nie będzie tak samo z CoDem?

Exclusywny content to też zła rzecz i osobiście bym chciał by każda gra była w tej samej postaci na każdej platformie, ale to i tak dużo lepsza
No a skąd wiesz, że tak będzie?


@nostalgiwolf: no nie wiem, bo skąd mogę to wiedzieć? Swój wpis oparłem na przytoczonym scenariuszu i argumentacji prawników Sony? I tylko tego dotyczył? To nie ja staram się przekierować dyskusję gdzieś indziej, rzucając argumenty o 4 zł, psychofanie wielkiej korporacji czy monopolu. Minecraft od 8 lat jest wciąż na konsolach Sony, jeden spinoff również, drugi w drodze.

Monopol nigdy nie jest korzystny dla konsumenta.
@nostalgiwolf: Zgadzam się, ale mnie tak samo bawią argumenty przeciwnej strony dyskusji w stylu, że Sony robią deale z tą firmą już od dawna więc to, że wykupują ekskluzywność jest spoko i w ogóle. Przecież tu obie strony walczą o swoje i obie są tak samo chciwe i myślą tylko o swoich pieniądzach. Stawanie w tej sytuacji po stronie jednych lub drugich po prostu jest kretyńskie i szczerze mówiąc już nie
Nie zamierzam występować tutaj jako adwokat Microsoftu, ale oni pierwszych przejęć dokonali 4 lata temu i raczej nie było tam studiów AAA


Wcale nie zamierzasz występować jako adwokat MS xD Samo sugerowanie, że niby nie mieli wcześniej niż 4 lata temu studiów AAA to #!$%@? jest copium nieziemskie. Jak powszechnie wiadomo, Sony kupiło swoje studia AAA w sklepie ze studiami AAA, co nie? Wcale ich nie wypracowało na przestrzeni ostatnich 20 lat
Zgadzam się, ale mnie tak samo bawią argumenty przeciwnej strony dyskusji w stylu, że Sony robią deale z tą firmą już od dawna więc to, że wykupują ekskluzywność jest spoko i w ogóle.


@yeradd: Zgadzam się. Wykupywanie ekskluzywnego contentu czy time-exów nie jest spoko - uważam wręcz, że deale na cyfrowe pierdółki i time-exy to strata pieniędzy. Inna sprawa gdy ktoś daje hajs na produkcję gry która w innym wypadku by
1. Nazywasz się Sony i produkujesz konsole Playstation.

2. Wpadasz na pomysł, że podpiszesz umowę z Activision na produkcję eksluzywnego, dodatkowego contentu do Call of Duty - aby przyciągnąć do swojej platformy dodatkowych graczy.


@Poroniec:
Aha jeszcze jedno xD

1. Nazywasz się Microsoft i produkujesz konsolę Xbox.
2. Wpadasz na pomysł, że podpiszesz umowę z Activision na produkcję eksluzywnego, dodatkowego contentu do Call of Duty - aby przyciągnąć do swojej platformy
Bo nie wszyscy pewnie pamiętają, ale deali na ekskluzywny content wcale nie wymyśliło Sony


@greven: przeczytałeś spoiler głównego wpisu?

Miałem odpisać dłużej, ale za bardzo nie widzę sensu, bo mieszasz pojęcia bycia liderem w jakimś zestawieniu z monopolem oraz ni stąd ni zowąd wplatasz w to wszystko remake TLOU (?). Nie chce mi się ( )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poroniec: Nie jestem na bieżąco, ale pamiętam z miesiąc czy dwa miesiące temu informacje, że MS chce zostawić CODa na Playstation, ale Sony nie akceptuje warunków. Były jakiekolwiek szczegóły albo domysły co to były za warunki ze strony MS?