Wpis z mikrobloga

Hey Mirki!

Planuje zakup pierwszego eksrpessu do kawy i mam do was pytanie. Czy jest sens dopłacać do pojemnika na mleko? Rozwiązanie wydaje się mega wygodne ale znalazłem sporo opinii które twierdzą, że to rozwiązanie "bez sensu i szkoda dopłacać". Zdaje sobie sprawy, że ile osób, tyle opinii, jednak liczę, że osoby z większym doświadczeniem niż moje, będą w stanie coś doradzić.

Parę informacji odnośnie kaw:
Aktualnie pijam tylko rozpuszczalne.
Próbowałem areopresu ale niestety kawa z niego jakoś za bardzo mi nie spakuje i irytuje mnie to, że muszę go myć za każdym razem
Jak jestem u kogoś, kto ma automat to kawa zawsze mi smakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pijam tylko kawy mleczne
Ilość kaw: 2-4/5 dziennie.
Budżet: 1000 - 2000 zł (

Aktualnie brałem pod uwagę:
De'Longhi ECAM 22.110 B
De'Longhi ECAM 22.115.B
De'Longhi ECAM13.123.B
De'Longhi ECAM 350.50.B
De'Longhi ECAM 23.463.B
De'Longhi ECAM290.61.B

Jak mam być szczery to nie bardzo wiem czy one się różnią - jedynie tylko z pojemnikiem / bez.

Z góry dziękuje za rady!

#ekspresdokawy
  • 10
Użytkuje 370.70b, od siebie mogę polecić - poczytaj jakie #!$%@? muje są w innych sprzętach z pojemnikiem na mleko... Ten można myć w zmywarce. Zasadniczo delektuje się podwójnym espresso, ale flat white też nie pogardzę :)

Ps. Też miałem taki budżet, aż skończyłem na 2800. Po prostu do 2k to jest lekko mówiąc słaby wybór.
emdeee - Użytkuje 370.70b, od siebie mogę polecić - poczytaj jakie #!$%@? muje są w i...

źródło: comment_1666038560T8VEoEBz6jw45ZcAkSmNR5.jpg

Pobierz
@Redami: Tak. Mleko pobiera wężykiem z kartonu, szklanki czy czego tam chcesz. Spienianie jest na grzybku napowietrzającym, więc nawet warstwy w latte macchiato wychodzą dobrze. Czyszczenie po mleku to jakieś 50 ml wody w szklance, wciśnięcie jednego guzika i parę sekund (nie ma systemu easy cleaning jak droższe modele Melitty czy Nivony). Do 2000 zł dobry wybór z gwarancją na 3 lata (większość dystrybutorów).

Krupsa i Philipsa LatteGo to nawet nie
Melitta Latticia OT


@Redami: szczerze polecam Saeco Lirika One Touch, sam zastanawiałem się nad ekspresem do 2k, ale wszystkie w tej cenie mają albo pojemnik na mleko albo dyszę spieniającą, co jest bez sensu i niepraktyczne. W tej cenie z wężykiem znalazłem jedynie wspomnianego Saeco i jestem mega zadowolony. Świetnie robi latte macchiato, cappucino oraz zwykłą czarną. Do tego jest praktycznie bezawaryjny, w tej cenie inne nie mają podjazdu

https://allegro.pl/oferta/ekspres-saeco-lirika-otc-2xkraftowe-kawy-ziarniste-10034763457
@golagolagola: Mirku, a jak z głośnością spieniacza a tym Saeco? Wpadł mi w oko ten model ale spotkałem się z opinią, że jest głośny. MELITTA mi nie podchodzi głównie z powodu braku wyświetlacza i wyższej ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)