Wpis z mikrobloga

#jdg #dzialalnoscgospodarcza #ubezpieczenia
Mam działalność bez stałego miejsca prowadzenia działalności, bez siedziby. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu i na ten adres podałem pozostałe dane (adresy zamieszkania, do doreczen etc.) Właściciel sie martwi, że ubezpieczał mieszkanie wcześniej jako mieszkanie prywatne a nie jako mieszkanie pod firmę.

Czy jeżeli moja praca ma charakter zdalny i nie podałem adresu siedziby to ubezpieczyciel może podważyć formę ubezpieczenia mieszkania? Że jest to mieszkanie w którym prowadzona jest działalność, jeżeli podałem te adresy podczas rejestracji i widnieje ten adres w wpisie ceidg?
  • 4
@diabelzpiekla777: Po pierwsze niech sprawdzi czy w polisie zaznaczył, że mieszkanie będzie wynajmowane, po drugie część firm się o to pyta czy w mieszkaniu prowadzona jest działalność gospodarcza i jeśli tak to pytają o PKD.
(część firm pyta czy prowadzona jest działalność na powierzchni większej niż 50% lokalu, więc wystarczy powiedzieć że wynajmujesz jako osoba fizyczna a firma to biurko i kawałek obok czyli do 4m2).

Ogólnie najlepiej mimo że właściciel