Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak Cavill był zajarany tym, że będzie grać Geralta. To był zdecydowanie najważniejszy element adaptacji. Kto bez zaglądania na filmweb czy imdb jest w stanie powiedzieć jak nazywa się aktorka grająca Yen albo Ciri? Nikogo to nie obchodzi bo i obydwie grały średnio. Cavill to nerd celebryta. Mega przystojny hollywoodzki aktor, który jest zajarany WOWem, Warhammerem, PC MR i ogólnie fantasy. Czytał książki, grał w trójkę kilkukrotnie. On nie wziął tej roli tylko dla kasy. To jest jak spełnienie jakiegoś marzenia móc zagrać swojego ulubionego bohatera z gry. I tylko od niego jako od jedynego w wywiadach i innych materiałach czuć było zaangażowanie w ten projekt.

Pierwszy sezon był średni. Na pewno uratowany został właśnie przez postacie Geralta i Jaskra no i viralowe Toss a Coin... Było sporo niedociągnięć ale ogólnie serial był dobrze przyjęty. Jedyne co mieli zrobić to wysłuchać krytyki i poprawić błędy w nadchodzącym sezonie. Niestety potworka jaki się zrodził nikt się nie spodziewał. Aż przykro było słuchać Cavilla w wywiadach gdy nie może mówić o serialu źle ale jasno daje do zrozumienia, że to totalnie nie jest takie jak być powinno. Podejrzewam, że miał kontrakt na 3 sezony(może podpisał z góry hehe) i to w jaką stronę ten paszkwil poszedł go nie przekonało. Jeżeli główny bohater i największa gwiazda odchodzi w trakcie, to już wiadomo, że nastąpiła klapa.

Szkoda... tak samo szkoda jak przy pierścieniach żenady. Dwa bardzo dobre lore zostały zniszczone przez poprawność polityczną, feministyczne zapędy twórców i jakieś narkotyczne wizje popijane sojową latte w starbucksie. Jeżeli dochodzą słuchy, że twórcy wyśmiewają uniwersum i materiał źródłowy albo, że w wywiadach twierdzą, że Sauron będzie jak Walter White czy Tony Soprano... no to jest to obrzydliwe. Tak po prostu.
#seriale #netflix #witcher #wiedzmin
  • 35
Mega przystojny hollywoodzki aktor, który jest zajarany WOWem, Warhammerem, PC MR i ogólnie fantasy. Czytał książki, grał w trójkę kilkukrotnie. On nie wziął tej roli tylko dla kasy.


@Ber3n: Nie mówię, że na pewno tak nie jest, ale przecież równie dobrze to wszystko, co gadał, mogło być elementem promocji serialu. W końcu logiczne, że fani właśnie na coś takiego liczą. Tak jak ci piłkarze, co po przejściu do nowego klubu zawsze
możliwe, że miał podpisany kontrakt na wyłączność netflixa, gdy pojawiła się kolejna propozycja od DC, aby grać supermena, wolał zrezygnować z Wiedźmina.


@LadyRaspberry: ale to jest mało prawdopodobne biorąc pod uwagę, że jak jeszcze szukali kogoś do roli Wiedźmina to on był cały nakręcony, że bardzo ale to bardzo chce Geralta zagrać. To nie było tak, że twórcy szukali kogoś i jego agent mu to podsunął tylko on był zajawiony tak
@uteher: Oczywiście, że ma wiele innych problemów ale poprawność polityczna zabija dobre historie. Nie przeszkadzają mi czarne elfy ani nie wiem.. wątki homoseksualne. Przeszkadza mi natomiast kreowanie na siłę silnych kobiecych postaci, które wychodzą karykaturalnie jak w przypadku tragicznej Galadrieli czy całkowitego przejęcia fabuły Wiedźmina przez czarodziejki i odsunięcie Geralta na drugi plan. O problemach tych seriali w kwestiach technicznych można pisać rozprawkę.
@Ber3n: kurna, może jestem poj3bany, ale dla mnie jako dla osoby która nie przeczytała ani jednej książki Sapkowskiego ani nie przeszła żadnej części gry to serial jest spoko i czekam na kolejne sezony. Wiadomo, ze jest trochę upchanych netfliksowych poprawności, ale gdzie nie ma?
@Ber3n: tiaaaa, bo WCALE te seriale nie miały większych problemów, jak np. scenariusz czy gra aktorska. Lepiej przecież krzyczeć ciągle: "Lewactwo", "poprawność polityczna", "ha tfuuuu!"...


@uteher: a jakie poważne problemy może mieć film/serial oprócz scenariusza i gry aktorskiej? Bo finansowych to te dwie produkcje na pewno nie miały. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yikan3: No i oczywiście masz prawo do tego żeby Ci się podobał. Jeżeli dobrze się przy nim bawisz, to spoko. Ja osobiście książki czytałem jeszcze w gimnazjum, w gry grałem wielokrotnie i całkowite odejście od fabuły, pozmienianie postaci, wywalenie logiki jest smutne. Gdy fani uniwersum słyszą o adaptacji oczekują czegoś co odda klimat oryginału a nie wyrzuci go do kosza i na niego napluje. Osoby, które nie oglądały tego z pewnością
@Ber3n: To tylko pokazuje jak dobrze że got trafił na względnie kompetentnych ludzi w HBO (nie licząc sezonów 4+), korporacje w ogóle nie czaja fantasy. Urabiaja je pod target który nie istnieje i wychodzi coś czego nikt nie ogląda. Woke ludzie nie oglądają hard fantasy bo są zbyt kompleksowe a wprowadzenie takich typowo hard fantasy rzeczy jak frakcje, państwa, religie, historia, kultura, rola kobiet rasizm(nie tylko wobec czarnych)czy rasy mocno kłóci
@jamajskikanion: Zgadza się. Jeżeli chcesz mieć jakościowy serial, który jest ekranizacją starej franczyzny, to idziesz do HBO. Jakościowo nadal zjadają Netflixa. Najlepsze seriale w historii są ich produkcji. Z ostatnich pozytywnych zaskoczeń dla mnie była ekranizacja Diuny. Świetnie się bawiłem na pierwszej części i czekam na drugą. Co do SW... no to Mandalorian i Łotr. O reszcie wolę zapomnieć.
Zdecydowanie sci fi ma łatwiej. Tam nowoczesnośc wprowadza się gładko i nie
Dwa bardzo dobre lore zostały zniszczone przez poprawność polityczną, feministyczne zapędy twórców


@Ber3n: akurat w tych serilach poprawnosci politycznej i feministycznych zapędow jest jak na lekarstwo