Wpis z mikrobloga

@krucjan: a mi się marzy by Polacy przestali z tego robić już wielkie halo i mega poważną sprawę. Szczerze? W czym ci taka sytuacja teraz przeszkadza? Przecież nie da się w mieście rozłożyć całego ruchu na prawy pas. Jak ty to sobie wyobrażasz? Przenieś teraz tych wszystkich ze środkowego na prawy. Rozumiem, że będziesz z zadowoleniem stał w mega korku do znajdujących się później świateł?

Mnie też to bawi bo mi
@Krupier dlaczego miałbym stać w korku, jeśli nie ma korku? Myślisz, że jakby te auta co jada z równą prędkością jechały jednym pasem to magiczne by się zakorkowało?
Tak to sobie wyobrażam, żeby wszyscy jechali tak jak na 3 pasmowej autostradzie. Tam się jakiś da, żeby wszyscy jechali prawym i zmieniali na środkowy i lewy tylko podczas wyprzedzania i wracali w najbliższym możliwym momencie na prawo (w większości bo zawsze są jakieś
dlaczego miałbym stać w korku, jeśli nie ma korku? Myślisz, że jakby te auta co jada z równą prędkością jechały jednym pasem to magiczne by się zakorkowało?


@krucjan: no tak, tak to by działało. Część z nich w końcu by się musiała na czerwonym zatrzymać, a wężyk by był dłuuugi bo przecież wszyscy jadą 70 km/h więc nikt nie ma prawa nikogo wyprzedzać.

Zauważ, że tym środkowym zwykle jadą kierowcy, którzy
@Krupier na trasie z lewego na prawy masz jedne światła na odcinku 10km, które zapalają się tylko jak ktoś wciśnie przycisk. W idealnym świecie jakby było czerwone to by ludzie zmieniali pasy i rozłożyliby na się równomiernie na 3 pasy a potem by wracali w miarę możliwości do prawej, to też jest właśnie kolejna nieumiejętność kierowców, że jak jest kilka pasów i stają auta to wszyscy się ustawiają wtedy na prawym w
na trasie z lewego na prawy masz jedne światła na odcinku 10km, które zapalają się tylko jak ktoś wciśnie przycisk.


@krucjan: ale polskie drogi to nie tylko szczecińska trasa z lewego na prawy. ;)

W idealnym świecie jakby było czerwone to by ludzie zmieniali pasy i rozłożyliby na się równomiernie na 3 pasy a potem by wracali w miarę możliwości do prawej, to też jest właśnie kolejna nieumiejętność kierowców, że jak
@Krupier: Tak jak powiedziałem, jesteś jedną z tych osób, które nie widzą nic złego w zajęciu wszystkich pasów przez 3 auta bo przecież jadą z maksymalną prędkością więc nie można ich wyprzedzić. Do tego robisz teraz jakieś fikołki że jak powiedziałem, że kierowcy nie jeżdżą możliwie blisko prawego pasa, to znaczy, że mają bezwzględnie się go trzymać. Niestety ale jesteś właśnie takim kierowcą o którym piszę, który nie potrafi sobie wyobrazić
@krucjan:

Tak jak powiedziałem, jesteś jedną z tych osób, które nie widzą nic złego w zajęciu wszystkich pasów przez 3 auta bo przecież jadą z maksymalną prędkością więc nie można ich wyprzedzić.


No, ale można? Tak czy nie? Jeśli tak to na jakiej podstawie?

Bo chyba nie jesteś osobą, która wymaga od innych kierowców jazdy zgodnie z przepisami po to by samemu móc je złamać?

Do tego robisz teraz jakieś fikołki
@Krupier: Ale co sobie radzą w usa? Co ty porównujesz, gdzie jakaś przyczyna i skutek? Ty założyłeś, że ja przypisuję jechaniu możliwie blisko prawej krawędzi jakieś magiczne właściwości i traktuję to jako lekarstwo na korki i wszystkie zło na drogach i za wszelką cenę, próbujesz mi udowodnić, że nie mam racji wymyślając jakieś scenariusze, o których ja w ogóle nie mówię i przekręcasz moją logikę wynosząc ją do absurdu na koniec
Ale co sobie radzą w usa?


@krucjan: no bez nakazu jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Masz 6 pasów i możesz sobie dowolnym z dowolną prędkością jechać. Magic.

Ty założyłeś, że ja przypisuję jechaniu możliwie blisko prawej krawędzi jakieś magiczne właściwości i traktuję to jako lekarstwo na korki i wszystkie zło na drogach i za wszelką cenę, próbujesz mi udowodnić, że nie mam racji wymyślając jakieś scenariusze, o których ja w
@Krupier

@krucjan: no rzuciłeś temat to sobie rozmawiam, chyba na tym to polega, że wrzucając wpis liczy się na jakiś tam odzew i wymianę zdań.


No i wymieniliśmy, wszystko już zostało powiedziane, spokojnego wieczoru życzę i kończę kropką i uśmieszkiem nienawiści. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szr1h nie tylko loszki, często mam zdziwienie zeto nie stary dziad jedzie środkiem tylko patrzę a to jakiś młodzik... Ja w jedną i drugą śmigam prawym bo jest pusty xD

@stefan_pmp ooo mówisz jak mój tata od dwudziestukilku lat xd nie ważne że już była zmieniana nawierzchnia - na gdańskiej nie raz.

@krucjan ludzie się chyba boją jeździć skrajnymi bo na środkowym im dalej do barierek ¯_(ツ)_/¯