Wpis z mikrobloga

Wrzuciłem na YouTube 25-minutowe wideo, w którym opowiadam o swojej książce na temat szczęścia - o tym, co ją wyróżnia, jakie występujące w niej motywy zasługują według mnie na wyróżnienie. Gdybyście mieli ochotę, to zachęcam do obejrzenia.

BTW: A już jutro na blogu problem wiary i film 'Siostry Magdalenki' z 2002 roku.

Odnośnik do wideo: O czym opowiada moja książka?

---
Nazywam się Jakub Walicki, jestem doktorem filozofii, pisarzem, copywriterem i miłośnikiem kina. Prowadzę bloga 'Przemyślane Kadry', gdzie co tydzień omawiam filozoficzne zagadnienia na filmowych przykładach.

#filozofia #film #kino #kultura #edukacja #literatura #ksiazki #przemyslanekadry
  • 8
Mam też kolegę-poetę, który w przeciwieństwie do mnie ma mocno scjentystyczny światopogląd, mocno interesuje się kognitywistyką i podobnymi rzeczami.


@przemyslane_kadry: brzmi prawie jak ja, tylko z kognitywistyką mieszam symbolizm i mam dla odmiany bardzo duchowy światopogląd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czytanie wpisów z bloga czy rozmowy z tym kolegą wydają mi się świetnym pomysłem. Byłby fajny materiał do słuchania podczas pracy.
Dzięki, sprawdzę sobie Twojego bloga i
@przemyslane_kadry: symbolizm stara się odpowiedzieć na pytania "co dane wydarzenie znaczy?" albo "na co to wskazuje?". Twoja twórczość jest poniekąd symboliczna, oglądasz filmy i starasz się znaleźć właśnie jakieś znaczenie w dziele. Symboliści uwielbiają analizować wszelkie opowieści, czy to film, czy książka, pieśń albo mit/legenda. Zwłaszcza mity i legendy są bogate w treść dla symbolistów.
@przemyslane_kadry: aktualnie posiłkuję się kanadyjskimj braćmi Jonathan i Matthieu Pageau, którzy mają twórczość głównie na YouTube. Jestem w trakcie czytania Language of Creation autorstwa tego drugiego (i strasznie mnie boli że mam mało czasu na książki, jestem dopiero na 30-tej stronie, a czytam od chyba miesiąca).
Problem z tymi autorami jest taki że oni nigdy nie przytaczają źródeł ( ͡° ͜ʖ ͡°) i trzeba znać biegle angielski.